| cossmy a întrebat:

Ptr fete: am vazut o intrebare aici pentru baieti, ce parere au despre fetele care poarta sutien, iar raspunsu meu a fost: "Sunt proaste. Pana nu au copii, sa li se "blegeasca" nu au de ce sa poarte. Dar ma rog, face fiecare ce vrea. Pur si simplu ii acopera cu inca ceva in afara de bluza ca nu au nevoie de nici o sustinerestraight face"...Asa deci acum ce va rog eu fetelor. Dati'mi si mie niste motive pentru care purtati sutien, cu ce va ajuta, sau cu ce va face sa va simtiti mai bine sau pentru ce e bun in opinia voastra(excluse persoanele cu buricu intre sani si femeile cu copii)... fara mistowinking

Răspuns Câştigător
| LOVEsick a răspuns:

Cosmy, afirmatia asta te face pe tine mai prost decat cele care poarta sutien.

Cum am putea merge pe strada fara sutien, sa ni se vada prin bluza sanii. Sutienul nu trebuie neaparat sa fie cu burete, cu push up sau alte lucruri. E ceva de "acoperire", de sustinere. Cum i-ar sta unei fete sa mearga repede si sa-i joace sanii, sau sa alerge. mai rau. Sutienul poate face sanii sa arate mai bine, in functie de haine. Unele haine pur si simplu stalcesc sanii.

Te-as sfatui sa nu mai vorbesti daca nu stii si de asemenea sa nu mai faci astfel de afirmatii cum ca "sunt proaste". Eu inteleg ca ti-ar placea sa vezi toate sfarcurile femeilor/fetelor pe strada dar nu se poate. laughing Nu m-ar mira daca ti-ai alege si prietena dupa faptul ca poarta sau nu sutien.

35 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
"sunt proste", frumoasă jignire din partea ta. Așa că deci revizuiește-ți comportamentul.
Sânul se lasă după alăptare și nici atunci dacă se fac exerciții de tonifiere a mușchiului pectoral care ține sânul propriu-zis.
Fără mișto dar ai un mod de exprimare jalnic, "excluse persoanele cu buricu intre sani si femeile cu copii".
Este greu să-ți pui mintea la contribuție, este mai ușor să te crezi "mare și tare".
Mama ta cum stă cu aspectul posterior?
Pa, pa.

| Alisa a răspuns:

Eu am sanii medii, nici mari nici mici, dar ma dor, mai ales atunci cand fac sport (si fac foarte des) de aceea port sutien sau atunci cand am o bluza transparenta, la o ocazie ceva.

| cossmy explică:

Am zis ff clar ca ma refer la fete care nu au copii si nici peste ce stiu eu cati ani, ca sa li se lase.

| cossmy explică:

Nu, pr mea nu poarta si credeti'ma ca nu are nici niste sani cat nucile dar nici enormi. Numa potriviti, insa niciodata can am iesit cu ea nu am vazut p nimeni sa se uite ciudat, poarta bluze mulate gramada, si face si sport si merge repede. SI pot sa zic ca arata super. Mare lucru, se vad sfarcurile, parca n'ar avea toata lumea asa ceva. Deci pana la urma sa inteleg ca sutienu pentru fete e ca un fel de machiaj frumos. Le face sa se simta mai frumoase, increzatoare, sexy etc...mda. Alte opinii?thinking

| cossmy explică:

Bine, nu proaste. Sorry, sa zicem mai degraba fraiere ca nu se lasa in pace, multumite cu ce au d la D-zeu.Ba ca mia fermi, ba ca mai mari, mai lasati mai saltareti etc...

| cossmy explică:

Deci: 1. Am zis foarte clar nu ma refer la fetele care sunt, sa zicem "prea dotate", nici la cele care n'au nimic la piept si le trebuie si lor ceva. M'am referit la fetele "normale", si in conditii in care nu fac sport sa joace ca mingile si sa le doara, si nu poarta bluze/camasi etc mai transparente. Dar se pare ca s'au pornit rau d tot fetele impotriva mea laughinghee hee

| cossmy explică:

Pai de ce sa nu'i poarte, daca au ceva frumos? sa vada lumea cu ce se mandreschappy

| Denisa a răspuns:

Esti...ciudatlaughing)

| paramore a răspuns:

Sa te vad pe tine cu marimea 5 la sutien ca umbli fara sutienstraight facesa iti iese pieptul in evidenta si sa se vada tot...at te fac eu pe tine proststraight face

| paramore a răspuns:

Eu cred ca fraier esti u pentru ca vorbesti in necunostinta de cauza.si krd ca nu stii cum arata niste sani mari de vorbesti asastraight faceca dk ai stii ti-ai tine gura

| georgegs a răspuns:

Eu.credeam.ca.s-a.nu.li.se.vada.sani.
daca.poarta.vreo.haina.transparenta

| lextim a răspuns:

Pai tie tiar placea sa ne vezi cu sfarcurile pe-afara nu?laughing noua nuhappy

| Drums a răspuns:

Tie ti-ar place sa mergi cu prietena pe strada si sa i se vada sfarcurile?
sa se uite lumea la ea ca la... evatongue
sutienul te face sa arati mai bine, iti scoate bustul in fata etc.
of...

| Drums a răspuns:

Daca tu crezi asta despre fete inseamna ca nu exista fata desteapta.
P. S. poate decat aceea foarte saraca sau preistorica.

| šρяίηģ a răspuns:

1. Sustine bustul.
2. Pot sa aiba efect de marire sau de micsorare.
3. Nu se vad sfarcurile.
4. Te face sa fii sigura pe tine
5. Daca fugi nu iti sar sanii peste umarlaughing

De ajuns?
fundita?

| Liviu a răspuns:

Well
Unele au "plamani" prea lasati` rolling on the floor
Si cum sa isi ascunda si ele defectele?
Poarta sutien (o. O)
Orcumlaughing majoritatea feteleor poarta sutien de pe la 14 ani
xD

| anonim_9938 a răspuns:

Pai mai
sunt fete care au nevoie ca au sanii mari si lasati
eu nu as purta
si incerc sa evit sa port
doar ca vezi tu. sunt haine la care e necesar sa porti
arata inestetic fara
iar in alte cazuri poarta sa aiba sanii mai ridicati, sa dea un aspect mai voluminostongue

| Roxii a răspuns:

Pai sa-ti dau un exemplu si dupa aia zi-mi opinia ta! ok?
am iesit cu o prietena la suc si avea o bluza mulata pe ea dar nu purta sutien! cum era mulata ii se vedeau sfarcurile si toata lumea se uita la ea! nu cred ca tiar placea sa fii vazuta asa! saraka a inceput sa mai si planga dar sa invatat minte si intotdeauna poarta sutien cand iasa din casa!

| 123456 a răspuns:

Pai cred ca e si naspa sa mergi pe strada si sa ti se vada sparcurile ce zici si mai e ceva unele fete poarta pentru ca nu prea austraight face si altele ca le au prea mari si stau lasatestraight face

| Myu a răspuns:

Cossmy, pisi, cati ani ai tu? 11? si prietena ta 10? Daca ar fi asa as intelege de ce zici ca are sani 'potriviti' oh go on ( ca la varsta aia crezi ca sunt mari si unii cat bobul de mazare...). Ma rog, revin...Chestia cu sutienu` la fete e la fel ca si chilotii la baieti laughing.
Oricum, fetele, indiferent de marimea sanilor, poarta sutien ca sa nu se vada sfarcurile prin bluze.Chiar daca poarta bluze mulate sau nu, sutienul e cam obligatori ca daca mai trece o rafala de vant sau ceva se vede tot prin orice bluza oh go on.
Poate prietena ta e mai indrazneata sau ii place sa ii fie admirate sfarcurile cand iese din casa laughing. Sau poate nu poarta pentru. ca are parinti comunisti care nu ii permit. Sau poate ca poarta bustiera.

Am vazut ca ai zic ca toata lumea are sfarcuri ...adevarat. Si toti baieti au p*** dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa poarte pantaloni ca na, toti au acelasi lucru. Dupa principiul tau reiese ca nu are nimic chiar daca mergem dezbracati pe strada ca toate lumea are aceleasi parti ale corpului pana la urma laughing

Cand iti mai vine vreo idee de asta, intreab`o pe prietena ta daca trebuie sa mearga neaparat cu chiloti si pantaloni/fuste pe strada. Ca si asa toate fetele au ce are ea.

| Claudia_4326 a răspuns:

1.Cosmin cum ar fi sa iesi cu o tipa si sa i se vada sfarcurile:-&

2.sutienul iti scoate in evidenta sanitongue

| XxXmImIxXx a răspuns:

Ma cossmy e o kestie prima data zici ca sunt roaste dupa retragi si zici fraiere ce naiba ce ai tu impotriva daca crezi astanu o zi pe site cce naiba nu vezi ca sunt mai multe rasp kontra ta daca pretena ta ar inkepe sa poarte nai mai fi de akeiasi parere despre noi care purtam ce naiba cand fac sport n-am cum sa nu poet sutien

| XxXmImIxXx a răspuns:

A si inca ceva daca daca sani sunt mai mari cum dracu sa nu porty sutien cel potyn am vazut odata cand eram la suc cu pretenul meu una care avea niste sani mari si nu porta sutien si bluza ii statea ca naiba si sutienul e ff important

| XxXmImIxXx a răspuns:

1.nu ai zis exeptye cele cu sanii kkat mingile de bowling si nici cele care nu au2. da am sarit toate pe tine pentru ca innafara ca ni se "blegesc" daca portam prea mult nu ai zis nimic adevarat 3.cum a zis bebitz nu purtam mereu decat sport ca nu cred ca daca ai fi in locul nostru tyar plkea si cand sunt unele bluze prea decoltate sau pre transparente sa zic asa 4,. tye tyar plkea sa vezi sani tutsor fetelor dar noua nu 5. ziceai tu ca sunt doar sani ca toata lomea are sfarkuri da toata lome aare dar si cele cu sanii normali nu cred ca le place sa li se vada 6.acum sa numai pai intrebari din astea ai iubita intreab-o pe ea nu cred ca e atat de inkuiata inakt sa nu jtye

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ai papat ceva astazi? "fara misto"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Port sutien pentru ca :
1.prin diferite haine se vad sfarcuriletongue
2.cand fac sport sanii se misca in diferite parti si te dortongue
Sunt niste motive.tonguetongue
3.imi ridica sanii in sus si ii fac sa arate mai binetongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr tine: te cam bagi pe un teren minat, adica e aiurea sa iti dai cu parerea cand nu ai fost niciodata pus in situatia sa alegi sa porti sau sa nu porti un sutien, nu crezi?
e o chestie pe care niciodata niciun baiat nu o va intelege, la fel cum baietii nu inteleg de ce fetele se machiaza si asa mai departe.
da, iti inteleg punctul de vedere, pentru tine e mult mai interesant sa vezi o fata fara sutien, dar pentru fete sutienul face parte din lenjeria de corp. Conceptul sutienului a mai evoluat de la aparitia lui pana in prezent. Daca a fost inventat intr-adevar in ideea de o tine sanii ridicati, intrucat dupa o varsta forta de gravitatie isi cam intra in drepturi, denumirea venind din frantuzescul "soutien" = a sustine, in zilele nostre sutienul este o moda, un obiect de vestimentatie.
Si tot pentru tine: sutienul e foarte misto pentru o femeie, o face sa se simta sexy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic, totusi, asa pentru tine, sa incerci sa fii mai atent la felul in care folosesti cuvintele. ti-am mai citit niste intrebari si nu am nimic impotriva faptului ca ai curiozitati, dar nu te mai exprima ca si cum fetele sunt prostute numai pentru ca nu impartasesc aceleasi idei cu tine. sincer, mie mi se pare ca esti un pic naiv si nu ai foarte multe cunostinte, plus ca pare sa intelegi destul de greu pentru ce iau fetele anumite hotarari. daca tu nu poti sa accepti placerile altcuiva nu inseamna ca acea persoana este fraiera si nu inteleg de ce te deranjeaza pe tine ca trebuie o fata sa suporte un sutien pe ea. e corpul ei, face ce vrea
ca orice om, cred ca si tu ai anumite vicii si nu stiu cum ti s-ar parea sa vina cineva sa-ti zica ba ca esti prost, ba ca esti fraier ca ai tu chef sa faci un anumit lucru
so... maturizeaza-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar pe tine ce te-a inspirat sa folosesti sintagma "sa li se blegeasca"?