| Karina_2903 a întrebat:

Putem trai fara sa ne indragostim? Daca nu argumenta`ti de ce

Răspuns Câştigător
| cucu :> a răspuns:

Nu happy
Dragoste e cel mai frumos sentiment ca un condiment in viata noastra.
E pacat sa nu simtim.sa nu traim dragostea.
Ce e mai frumos decat un prim "te iubesc?"
Sau decat prima oara cand faci dragoste cu persoana iubita si simti cat e mult de iubeste.
Cand dormi in bratele lui si te simti ocrotita de orice rau.
E pacat sa traiesti fara dragoste.Pentru ca la batranete sa te gandesti oare am facut bine? Daca acceptam sa ma indragostesc de cineva cum era? Eram fericita oare?
Si e pacat sa traiesti cu un semn de intrebare in spate.

11 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu e posibil. Omul e făcut să iubească. Dacă nu iubeşte nu are suflet, nu e om. Şi din câte ştiu eu avem cu toţii suflet. Se poate să nu se îndrăgostească până într-o anumită vârstă, dar tot se va întâmpla!

| Hmmmm a răspuns:

Nu, pentru ca dragostea fata de cineva sau ceva este acel lucru care ne motiveaza sa mergem mai departe, sa facem anumte lucruri in viata.

| Rukhsandra a răspuns:

Pai daca nu te indragostesti si nu iubesti degeaba mai traiesti-eu n-o pot numi viata

| unnimeni a răspuns:

Eu nu cred.
Mai devreme sau mai tarziu, indiferent de felul nostru de a fi, tot ajungem sa ne indragostim. E ceva natural ce vine de la sine.
Unii simt asta mai devreme, altii mai tarziu, dar fiecaruia ii vine randul...

| max_4494 a răspuns:

Da, dar este ca nunta fara lautari.

| Elyxx a răspuns:

Dupa parerea mea, dragostea este inevitabila.Fie ca vrei fie ca nu la un moment dat te indragostesti.Este un sentiment uman ce nu poate fi ocolit in viata. Iar un om ce nu iubeste, nu e om... dragostea face totul mai special.Sentimentul acela minunat de a te regasi in altcineva, de a iubii fara limite este minunat. Eu stiu din propria experienta. Iubesc un baiat, chiar daca nu sunt cu el si nu stiu daca este un sentiment reciproc, si pot spune ca este cel mai minunat lucrulove struck:X:X.

| Axel_9404 a răspuns:

Nimeni nu poate spune cand ne indragostimhappy dar la un momendat intalnim o persoana care ne face sa avem diferete stari...palpitatii...o stare unikahappy
. si putem trai fara sa ne indragostimhappy:... dar la un momendat intalnim persoana care sa ne ofere aceste staritonguehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine n-ar vrea? Dar pina la urma dragostea e un sentiment si ar insemna sa le avem ori epuizate ori nu le-am avut niciodata si nu mai putem fi catalogati oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da se poate trai fara a te indragosti dar daca simti ca cineva te atrage (nu ma refer la tine) trebuie sa se indeparteze asa inlatura acea emotie de atractie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu deoarece viata nu ar avea sens

| Mr* Tweenkle a răspuns:

Nu putem! Deoarece fiecare persoana, chiar daca insista sa nu se indragosteasca, pana la urma gasind pe cineva pe placul ei, cu care sa discute, sa se plimbe, sa-si impartaseasca problemele, o sa ajunga sa se simta atrasa de acea persoana si o sa doreasca sa fie mereu in preajma ei
Ps: daca u crezi ca nu ai sa te indragostesti, incearca si vei vedea ca pana la urma nimeni nu scapa de aceasta,, boala" a sortii! Baftawinking