| RockStar a întrebat:

De ce ne indragostim. ne despartim. si apoi numai putem iubii straight face?

4 răspunsuri:
| cuteandfunny a răspuns:

Stii cum se zice ca prima dragoste nu se uita niciodata,daca prima ta dragoste te raneste intr-un fel iti spulbera toate sperantele pe care le aveai legate de iubire, la urmatoarea relatie o sa-ti fie mai greu sa te increzi in acea persoana, sa ii arati sentimentele tale pentru ca te temi ca vei fi ranit.Nu cred ca nu mai puteam iubii nu e chiar atat de tragic dar o sa fim mai precauti asta e parerea mea...

| fsorin96 a răspuns:

Buna,Roxxya! In opinia mea oamenii se indragostesc pentru ca nu putem trai singuri.De aceea simtim nevoia sa avem pe cineva apropiat, acel cineva pentru care ne-a da pana i viata, omul cu care am vrea sa traim 9 vieti.Ne despartim pentru ca apar diverse motive care duc la pierderea increderii in persoana iubita sau mule alte lucruri care ne fac sa nu il mai iubim pe acel "cineva".Cu toate acestea o lunga erioada de timp "nu mai putem iubii" pe altcineva, deoarece ne amintim de momentele frumoase petrecute alauri de iubitul/a noastra.Sunt sigur ca daca esti suferinda din dragoste (asa pare dpa intrebarea pe care ai pus-o) ori te vei impaca cu persoana iubita ori iti vei gasi cu adevarat jumatatea.

| pastilutecolorate a răspuns:

Buna intrebare`straight face.pai ne indragostim sa doar o viata avem si trebuie sa o traim cum stim mai binehappy.de`obicei daca ai tinut foarte mult la acea persoana de care te`ai despartit treci foarte greu pestebig grin.dar trebuie sa treci ca timpu`nu ne asteapta pe noi:-x

| SaveMe a răspuns:

straight face Cine a zis asta?