| anonim_4396 a întrebat:

Recent m-am despartit de prietena mea, iar acum imi place de verisoara ei. O sa fie mai dificil acum sa incerc sa fiu cu cea care imi place, avand in vedere ca am fost iubitul verisoarei ei? Mentionez ca toti 3 facem parte din acelasi cerc de prieteni.

Funda!

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Si fratele meu a fost cu doua verisoare, pe rand, sa stii ca nu a fost chiar asa de greu, pana la urma merge dar nu trebuie sa fi cu amandoua in paralel, daca zici ca ai terminat-o cu una pai asa sa fie

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Inteleg ca ai scrupule si parca nu-ti e usor sa incerci sa fii cu verisoara fostei,asta denota ca ai bun simt si cateva principii sanatoase,pentru ca intr-adevar nu e prea corect.
Asigura-te ca relatia cu fosta prietena s-a incheiat complet si n-o va rani gestul tau,chiar discuta cu ea ca sa te simti impacat.
Si,abia apoi, incearca ceva.
E foarte frumos si corect ca nici nu vrei sa ranesti pe cineva, nici nu vrei sa-ti provoci complexe de vinovatie.
Discuta cu fosta ta prietena si totul se va rezolva, intr-un fel sau altul, acolo e cheia!happy
Bafta!

| xracer a răspuns (pentru greece12):

Relatia cu fosta s-a incheiat complet(de ambele parti)...

| greece12 a răspuns (pentru xracer):

In cazul asta, lasa ingrijorarea deoparte si avanta-te!
Civilizat, finut si, mai ales, discret!
Bafta!happy

| Zenithf a răspuns:

Daca nu ai fost un nesuferit si nu te-ai purtat urat, nu ai inselat-o pe prima, atunci ai o sansa cu a doua.

| mona a răspuns:

Nu e dificil deloc, incerca-ti norocul

| 456deea a răspuns:

Pai daca iti place de ea spune-i incearca nu te da batut happy