| Secret5 a întrebat:

Relația mea a început sa se deterioreze! După 9 luni in care am trecut si prin bune si prin rele am început sa ne racit unul fata de altul! El e genul in care acum sa întâmplat ceva zice Ok si merge mai departe, însă eu nu pot sa iert sau sa uit ce se întâmpla si stau suparata ore sau chiar zile, in timpul asta eu ii vb urat (in sens de in sictir cum mi ar spune el)! Imi puteți da un sfat sa continuam relația sau pentru ce am povestit mai sus pentru mine?

Răspuns Câştigător
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Am trecut si eu prin chestia asta. Ea trecea repede, era mai distantă. Eu eram ( si încă sunt genu ) f lipicios, dragalas etc etc. Si la un moment dat ne-am răcit si am facut prostia zic eu să îi dau si mai multa atenție să mă chinui mai mult. Daca as putea da timpul înapoi la faza aia i-as spune că e mai bine sa luam o pauza ca sa vedem ce simte unu pentru altul. Asa as face si eu daca as fi in locul tău. Dacă o sa vă fie dor unul de celălalt ( dar asta nu după o zi sau doua, lasati sa treacă puțin timp sa fiti siguri ) înseamnă ca merita sa continui lupta si sacrificiile pentru relația aia. Daca nu... Ehh știi si tu cum e.

11 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Desparte-te de el. "Ok" mergem mai departe ajunge să se transforme în "ok, divorțăm". Lucrurile aiurea trebuie discutate, lămurite și dacă e posibil, înlăturate. Orice ceartă și orice chestie nașpa trecută cu vederea contribuie la o viitoare despărțire.

| alina2k18 a răspuns:

''zice Ok si merge mai departe''
Pai si tu cam ce ai vrea? Sa se vaite si sa se lamenteze ca o peezda la ciclu? LOL
PLus tot tu ii vorbesti urat...winking
Ce sfat sa iti dau, lasa-l in pace sa isi gaseasca o femeie strong si pozitiva in gandire ca el, nu o plangacioasa ciufuta laughing

| Secret5 explică (pentru alina2k18):

Partea cu "plângăcioasă ciufulită" te refereai la tine nu? Se vede ca ai un iq mai din 2 cifre?

| Secret5 explică (pentru alina2k18):

Ciufuta pardon*

| CodrutElian1990 a răspuns:

Eu te-as fi parasit demult.

Răspuns utilizator avertizat
| Rux04 a răspuns:

Te sfatuiesc să-ți schimbi atitudinea. Nu va mai dori să fie cu tine dacă te vei mai comporta asa. Si eu mă mai cert cu iubitul meu dar niciodată n-am stat supărată atâta timp. Suntm de 2 ani împreună.

| Uvox a răspuns (pentru Rux04):

Bine spus!

| Rux04 a răspuns (pentru Rux04):

Suntem*

| Rux04 a răspuns:

Si ne mai certam că asa e în orice cuplu.

| elaventurero a răspuns:

M-am amuzat copios la raspunsurile acestui subiect laughing