| anonim_4396 a întrebat:

Relatie la distanta? Am cunoscut o fata cu care am o conexiune dar problema este ca ne despart 100 km.A avut cineva relatii la distanta? Ma puteti ajuta cu un sfat sau ceva? 100km nu sunt asa multi, asa-i?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da mann am avut cateva tot la distanta la 900 de km )))) chiar vb serios ce sa spun parerea mea sunt iluzi,dezamagiri si atat,cel mai bine e sa ai ceva real ca virtual e doar vrajeala atat,eu ma minunez pe zi ce trece de cat de ipocriti,tampiti, prosti sunt oamenii pe net e virala prostia si ipocrizia, plus in ziua de azi sa ai incredere in cineva sa fim seriosi, cauta real mann lasa asa ceva, asa ceva sunt pentru prosti, creduli atat

| Violleta2022 a răspuns:

Nu conteaza distanta, conteaza frecventa intalnirilor si puterea sentimentelor care va leaga.
In general, relatiile la distanta sunt sortite esecului, dar sunt situatii cand oamenii au sentimente atat de puternice si isi doresc atat de mult sa fie impreuna, ca ajung impreuna in final.

| corbulalbrosu a răspuns:

De foarte multe ori nu au sorti de izbanda nici relatiile de cuplu dintre 2 persoane care traiesc in aceeasi localitate unde sunt despartiti de distante infime. O relatie pentru a fi viabila, valida, necesita existenta unui contact aproape permanent intre cei 2 protagonisti. Incearca, poate ca totusi voi sa fiti/reprezentati exceptia. big grin

| neutrino a răspuns:

Relatia la distanta este o modalitate de a crede ca ai o relatie, ca nu esti singur, acceptata de obicei de cei ce inca nu sunt in stare sa-si faca o relatie normala, loco.

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Am planuit sa ne vedem in fiecare week-end, nu suntem la o distanta de un continent.In plus ne putem muta impreuna cu timpulhappydaca merge desigur, loco.

| Holiday a răspuns:

Poate tine un an, doi, dar daca aveti posibilitatea sa va vedeti, o data de 2 ori macar pe luna, si 100 de km face posibil asta destul de usor. Adica sa va vedeti in sensul sa petreceti 1-2 zile impreuna. Apoi oricum la un moment dat va trebui sa se mute unul la celalalt in oras, sau sa va mutati impreuna, cu intalnirile din cand in cand nu tine ani de zile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Era vorba aia ca in relatiile la distanta toti 4 sunt fericiti. laughing
Poate sa mearga atata timp cat va vedeti des si chiar exista " conexiunea " aia intre voi.