| xFaith a întrebat:

Am o problema grava, am inceput sa fiu judecata, pentru ceva ce nu am facut. m-am saturat ca ceilalti din jur ( incepand de la familie, la prieteni, cunoscuti ).sa nu se bucure pentru fericirea mea.
Deci. am inceput o relatie. Problema altora sta in felul urmator : el, este mai mic decat mine cu 2 ani. el avand 18, eu 20. Toti, ma iau in ras. imi spune ca nu am ce sa fac cu el, ca sa ma despart de el, ca relatia nu va duce nicaieri. Ma rog, el este mai slab de fel, in sensul ca slabit. iar cei din jur fac glume pe seama asta.
Eu ma simt bine alaturi de el, ma face fericita ma face sa zambesc. am ce vorbii cu el. iar el nu este asa cum il descriu ceilalti.
Ma puteti ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| Fatamuntilor a răspuns:

Sunteti majori amanadoi, va iubiti, nu inteleg care e problema lor!
Tot timpul va fi cineva care sa puna piedici impotriva iubiri...e de cand lumea!
Voi iubiti-va mult si dovediti lumii ca se inseala.
Si nu baga in seama rautatile.
Succes!

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa le zici la invidiosi ca sunt niste filiti aerosoli chiar daca au grasime in ei nu au mancat ce trebuie ca sa aiba o minte pe masura lor.

| shadow72 a răspuns:

Iti bagi pl in vorbe si faci cum simti tu ca e mai bine.sa te simti tu ok e important.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu crezi ca la 20 ani esti deja singura responsabila pentru alegerile tale? esti la o varsta la care trebuie sa incepi sa iei niste hotarari pentru tine, cum crezi tu sa sunt mai bune, nu cum te influenteaza altii

| sofisis a răspuns:

Si pana la urma problema ta care e? Gura lumii? WTF? Ce-ti pasa tie? Tu ai o relatie cu lumea?
Cand mai zice cineva ceva, tranteste-i scurt un "nu ma intereseaza parerea ta" si gata.
Ce Dumnezeu e cu tine? Traieste-ti fata viata si fa ce vrei cu ea. Nu mai ai 15 ani sa te influenteze ce spune lumea.

| Dariusuu a răspuns:

Ce mai contează ce spun ceilalţi dacă tu eşti fericită cu el?
Lasă-i să vorbească cât vor, să urăască, să fie învidioşi dar tu să nu uiţi să iubeşti.

Te up.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, lasa lumea sa vorbeasca, intr-o buna zi toti se vor satura de comentarii pana ce va veti casatori. Doar asa veti putea pune capat inchizand gurile tuturor.

| mgtow a răspuns (pentru Daalalifnuunalif):

laughing dau peste tine la orice intrebare

| Daalalifnuunalif a răspuns (pentru mgtow):

Si nu este bine? Dovada ca activez aici in plin! Deranjez?

| Dariusbbbbbbb444444444 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu asculti ce vorbesc ceilalti, eu daca i-as fii ascultat probabil as fi mort acuma, daca va iubiti doar asta e ce conteaza, nu ce zice lumea, bafta happy

| ILoveJudo a răspuns:

Hmm de ce iti bati CAPUL laughing NU STI dragoste nu are conditii daca sunt prosti sa nu se bucure de fericirea ta faci ce vrei tu iubirea nu are limite
fundahappy