| andreeasmile95 a întrebat:

am 19 ani si am o relatie de aproape 2 ani. insa dinaintea acestei relatii am cunoscut un baiat cu care tot am vorbit.si el are o relatie...dar totusi ne place reciproc. baiatul cu care sunt intr-o relatie a fost primul baiat din viata mea.totusi cu celalalt e ceva care nu ma lasa sa il uit.ne cunoastem de vreo 3 ani dar nu am facut nimic.insa il doresc foarte mult si el la fel ma doreste pe mine.nu stiu ce sa fac.imi puteti da un sfat?

5 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Esti la varsta la care trebuie sa strabati cat mai multe cearsafuri nu sa te legi la cap cu relatii serioasa, traiesteti studentia ca nu te mai intalnesti cu anii astia, relatii sunt pe toate gardurile

| RAY a răspuns:

Banuiesc ca baiatul cuminte e cel din relatia asta,ai stat cu el ca poate il uiti, te-ai compromis mai pe scurt, normal ca il iubesti pe primul e si normal asa ceva, lasa-l pe asta si ala pe aia asta daca ala nu-i curvar ca voua va plac curvari nu baieti cuminti de casa, ala poate te iubeste cu adevarat si crede ca il iubesti tu poate i iubesti te iubesc dar il iubesti pe ala ce aiurea si mai si continui asta

| andreeasmile95 explică (pentru RAY):

Ăsta e ideea.ca nu îl iubesc.îl doresc fizic.Pentru ca știu c sufletește nu se poate.și nici nu vreau sa renunț la relația de acum

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Eu zic sa joci murdar. Come to the dark side, it s more fun big grin

| AvaAvram a răspuns:

Gandeste-te asa... Esti cu un baiat de 2 ani, asta inseamna ca te iubeste foarte mult.
Dar daca tu nu il iubesti la fel ca pe celalalt, nu merita. doar il ranesti, fa ce-ti spune inima.
Amandoi o sa suferiti daca stati langa pers. nepotrivite, dar si ei din cauza asta.
Trebuie sa ii spui ce tii se intampla, daca te iubeste cu adevarat, v-a intelege, si chiar daca il doare, o sa aiba o relatie adevarata mai incolo si se v-a bucura macar sa te vada pe tine fericita chiar daca nu cu el.
Daca m-ai ai intrebari in legatura cu asta. Scrie-i iar eu rasp.
Si eu am zis ce mii s-a intamplat si mie