| blacristina a întrebat:

Relatiile de amicitie dintre un baiat si o fata duc intr-un final la o relatie de iubire? Se spune ca asa incep adevaratele iubire...acum ...eu asa sper sa fielaughing!

Răspuns Câştigător
| Yang a răspuns:

De cele mai multe ori da pentru ca nimeni nu te cunoaste ca el, nimeni nu te intelege ca el, nimeni nu stie sa spuna cuvantul potrivit ca el la momentul potrivit, iti cunoaste asteptarile si e mereu acolo pentru tine cum sa nu atasezi? problema e alta de obicei iubeste numai unul iar pentru celalalt e amicitie iar frica de a strica o prietenie te face sa te abtii in a exprima liber sentimentele mai ales ca in astfel de cazuri nici nu mai este vorba de a ramane amici dupa ce ii marturisesti ca o/il iubesti nu te mai priveste cu aceeasi ochi asta in cazul nu are aceleasi sentimente.eu iti doresc sa fie asa!

4 răspunsuri:
| Eu4EverX a răspuns:

Da asa este nu in toate cazurile dar de obicei da. Desi nu credeam ca mi se va intampla, s-a intamplat am fost fericita o vreme dar dupa despartire am regretat ca am pierdut un foarte bun prieten, dar asa e viata si pierdem si castigam.

| BaByTzZa a răspuns:

Nu chiar mereu da uneori din prieteni te duke sa il iubesti da uneori daca va cunosteti de miki si un baith vrea sa stea cu tine nu prea te lasa inima ca il crezi ca un frate si nu prea crezi ca e bine sa stai cu elwinking

| mistikk a răspuns:

Pai sa-ti spun eu am trecut prin asta ...eu eram prietena cu un tip de cand aveam 3 ani ne jucam eram cei mai buni preteni frumos...pana in clasa a 8a cand am devenit iubiti deci km asa sta trebuie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da!