| BeetweenUs a întrebat:

Este adevarat ca nu exista relatie de amicitie intre o fata si un baiat?

Răspuns Câştigător
| Chérrrie a răspuns:

Daca e o simpla amicitie, s-ar putea.
Daca e vorba de "prietenii foarte buni" atunci se schimba lucrurile. Adica, din moment ce petreci mult timp cu acea persoana, te asculta mereu, te ajuta atunci cand ai nevoie s.a.m.d e aproape imposibil sa nu te apropii de el. Si atunci e clar ca nu mai poate exista doar o relatie de amicitie. Acolo unde exista atractie fizica sau sentimentala nu poate exista doar prietenie. Eu asa vad lucrurile.

12 răspunsuri:
| FlyingSoul a răspuns:

Fals! Cel mai bun prieten al meu este o EA. Vorbesc cu ea pana si ceea ce nu are curaj sa ii spuna iubitului si culmea: Pe viu nu ne-am vazut niciodata!

| vipande11 a răspuns:

Nu e adevarat...cea mai buna prietena a mea este o fata...si suntem de 3 ani si ceva bff si nimic altcevawinking

Apache
| Apache a răspuns:

Nu e adevarat....am multi,, amici,, care sunt fete!
Dar asta nu inseamna ca o sa ajung sa simt ceva mai mult pentru fiecare din ele...

| BeetweenUs explică (pentru Apache):

Eu ma refer ca prieteni cei mai buni

| Apache a răspuns (pentru BeetweenUs):

Chiar si asa.....intr-adevar se poate sa pui si alte sentimente!
Dar poate sa fie si prietenie intre un baiat si o fata!
...am prietene bune care sunt fete, si sincer nu prea as vrea sa schimb asta

| eu4you a răspuns:

Nu e deloc adevarat.Eu,pana acum am avut un cel mai bun prieten (pana cand s-a facut bou, dar nu mai conteaza), fara sa simt absolut nimic pentru el.Dar, tot e o senzatie ciudata cand ai un prieten baiat.E o altfel de prietenie, mai ciudata.

| valentingb a răspuns:

Simpla amicitie da, dar din momentul in care te apropii de o persoana de sex opus e foarte greu pentru tine sa pastrezi aceeasi legatura platonica..nu merge

| SakonSIUkon a răspuns:

Mai adevarat de atat nu se poate.

| MauiNight a răspuns:

Oricand unul din ei poate simti ceva pentru celalalt dar, isi va ascunde sentimentele pentru ani de zile doar de dragul prieteniei lor. O prietenie intre un baiat si o fata fara sa apara sentimente la mijloc, e destul de rara.

| MyRi a răspuns:

Ba exista chiar si cei mai buni prieteni fata si baiat

| Isabelee a răspuns:

Ideea e că, niciodată nu se va putea lega cu adevărat o "prietenie" intre un băiat și o fată... pentru că de la prieteni se ajunge la cei mai buni prieteni și de aici una dintre persoane va fi atrasă de cealaltă... ori e o relație, ori nu e nimic. părerea mea laughing) :d

| anonima0901 a răspuns:

Dupa parerea mea nu e adevarat, de multe ori pentru o fata cel mai bun prieten devine un baiat si viceversa, cel mai des sexul opus te intelege mult mai bine si te ajuta cu sfaturi si sustinere. happy