| bestofano a întrebat:

[rog seriozitate]
Bună ziua! Am niște probleme și as avea nevoie de ajutor. Va rog seriozitate.
În martie mi-a venit menstruația de pe 4 pana pe 8. Ciclul meu menstrual este de 28 de zile, regulat. (mereu îmi vine în a 28-a zi).
In 12 martie am atins un băiat (fără terminare și fără penetrare) și când s-a ridicat am văzut pe chiloții lui niște lichid preejaculator. Eu încă aveam blugii pe mine, și ma gândesc ca nu aveau cum spermatozoizii din lichidul preejaculator sa treacă prin blugii mei.
Ideea e ca am ajuns acasă în aproximativ 4 ore și m-am masturbat. Nu îmi amintesc dacă m-am spălat pe mâini și îmi este frica de o sarcina nedorita.
Am făcut un test de sarcină cu rezultat negativ pe 24 martie.
Am mai făcut un test de sarcina la fel, cu un rezultat negativ pe 29 martie, deși înainte de acesta am băut foarte multe lichide, deci ma gândesc ca nu se ia în calcul.
Următoarea menstruație mi-a venit în a 27-a zi, de pe 31 martie pana pe 3 aprilie 4 zile în loc de 5 (cum îmi vine de obicei) și a avut un flux mai mic. (pe aceasta nu știu dacă sa o confund cu sângerarea de nidatie)
Am mai făcut un test de sarcina pe 22 aprilie, tot cu rezultat negativ, pe la ora 2 dar prima micțiune a acelei zi.
După calculele mele, azi trebuia sa îmi vina menstruația. Anul trecut totuși s-a mai întâmplat ca într-o luna sa îmi vina în a 27-a zi și apoi sa vina în a 29-a zi următoarea luna, însă sunt destul de speriata.
Îmi poate spune cineva dacă este vreo șansă să fiu însărcinată?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lispa educatiei sexuale ma socheaza la voi copii, care incepeti sa va jucati cu organele sexuale, dar nu aveti nici cea mai mica curiozitate sa cititi inainte, ce ce poate intampla si mai ales cum se intampla un act sexual.
Atata vreme cat nu a intrat cucul lui in pasarica ta, NU poti ramane gravida!
Cu degetele murdare, prin pantalonii, chilotii, cu perdeaua, sau sosetele si alte obiecte, nu poti ramane insarcinata!

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala! orice test facut aininte de 21 de zile, va fi eronoat si inutil.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul menstrual este de tip REGULAT si are mereu aceeasi lungime de 28 de zile, inseamna ca procesul de OVULATIE are loc/ se produce de fiecare data in cea dea 15-a zi a ciclului menstrual. Ciclul menstrual s-a suprapus peste perioada situata intre 04.03 - 31.03 = 28 zile si de aici rezulta ca ovulatia s-a produs in data de 18.03. Reiese ca in acest caz zilele PERIOADEI FERTILE au fost : 14, 15, 16, 17 +18 +19 Martie.
Pe baza acestui calcul reiese ca in data de 12 Martie cand a avut loc joaca sexuala amintita, ai fost intr-o zi 100% INFERTILA si din acest motiv a fost ABSOLUT/100% IMPOSIBIL ca in acel moment sa se poata forma o sarcina si in cazul in care toata cantitate de sperma ar fi fost ejaculata direct in interiorul vaginului tau.
De asemenea insasi faptul ca sangerarea menstruala a inceput in cea de a 28-a zi a ciclului si a tinut 4 zile, reiese ca menstruatia a fost autentica si a reprezentat GARANTIA ferma ca ovulul NU a fost fecundat si ca atare nici NU s-a format si nici NU s-a instalat sarcina in uter in cilul menstrual anterior.
Primele 2 teste de sarcina au fost facute cu totul INUTIL fiindca au fost efectuate cu mult timp inainte de momentul propice si normal si din acest motiv rezultatul obtinut a fost 100% FALS NEGATIV. Era cu totul IMPOSIBIL ca in momentul in care au fost facute sa fi iesit un alt rezultat.
Cel de al 3-lea test de sarcina efectuat dupa ce au trecut 32 de zile a avut rezultatul valid, valabil si corect si a confirmat faptul in in urina (si in sange) 100% NU EXISTA hormonul de sarcina hCG (hormonul fiind produs numai de catre o sarcina implantata deci existenta in uter). Multa sanatate!

| Marius22222222222 a răspuns:

Eu te felicit.esti un exemplu pentru multe fete

| bestofano explică (pentru Marius22222222222):

In ce sens?

| Marius22222222222 a răspuns (pentru bestofano):

Ca ai inteles ca prin blugi nu trece sperma