| anonim_1224 a întrebat:

Sa incep asa. Am fost cu un baiat vreo 2 luni dupa care el mi-a zis ca vrea o pauza pana vine vacanta mare ca nu prea ne intalneam si etc etc. De atunci ne intalnim destul de des dar nu prea vb ca e de fata si actuala lui prietena.Noi vb de fiecare data cand avem ocazia, mai mult pe mess. Unei prietene i-a promis ca dupa ce intram in vacanta de vara va fi din nou cu mine dar trebuie sa-i reamintesc de promisiune ca uita.Intrebarea mea e: ce as putea sa schimb la mine ca sa ma placa mai incolo, ce ar trebuie sa fac. Sa-i propun cateodata sa ne intalnim? Sa vb mai des? CE SA FAC? NU AM IDEI.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca esti atat de putin importanta pentru el incat trebuie sa-i aduci aminte ca sa fie cu tine, atunci eu nu vad pentru ce tu ai pierde timpul cu el.

| monyk a răspuns:

Buna, tu nu trebuie sa schimbi nimic la tine, cine te place, te place si te accepta asa cum esti... el acum are prietena si tu esti singura; nu are rost sa te mai gandesti la el, in plus ce tu te bagi cu el cand vrea el, sau programeaza cand si cu cine sa fie? Tu nu esti o jucarie sa fie cu tine abia in vacanta.
Mai sunt baieti care sa doreasca sa fie acum cu tine nu altadata, doar nu e singurul baiat. TU nu trebuie sa schimbi nimic la tine, esti bine asa cum esti, stai linistita ca el nu te iubeste, nu tine la tine ca daca tinea era cu tine nu cu alta.Mai bine lasa-l in pace si daca va dori sa fie cu tine spune-i ca nu poate sa fie cu tine cand are el chef!

| lia a răspuns:

TU nu trebuie sa faci nimic pentru ca el sa te placa. Daca nu te place asa cum esti, inseamna ca nu te merita.
Gandeste-te in felul urmator: te vei schimba, pentru el... bun. Dupa o perioada de timp el te va parasi (pentru ca daca nu te-a placut de la inceput, va gasi o scuza ca sa faca acest lucru). In incercarea ta de a-l impresiona, vei uita de tine insati, vei uita ca trebuie sa evoluezi. Oare se merita?

| validana a răspuns:

Nu cred ca este nimic de schimbat la tine.Cred ce cel care are ceva de schimbat este el.Incearca sa afli de ce a hotarat sa va despartiti dupa cele doua luni in care ati stat impreuna.Nu te-ai gandit ca nu te iubeste si ca doar isi bate joc de sentimentele tale? Nu te-ai gandit ca poate nu vrea o relatie de lunga durata cu tine? Mie toate aceste lucruri mentionate anterior, mi se par adevarate. Daca te iubea, nu doare o pauza in relatia voastra, nu avea cu o alta fata o relatie in timpul pauzei voastre, nu trebuia ca tu sa ii amintesti de relatia voastra.Gandeste-te bine la aceste lucruri si analizeaza situatia. Sper ca vei lua decizia corecta! Mult succes!

| validana a răspuns:

Nu cred ca este nimic de schimbat la tine.Cred ce cel care are ceva de schimbat este el.Incearca sa afli de ce a hotarat sa va despartiti dupa cele doua luni in care ati stat impreuna.Nu te-ai gandit ca nu te iubeste si ca doar isi bate joc de sentimentele tale? Nu te-ai gandit ca poate nu vrea o relatie de lunga durata cu tine? Mie toate aceste lucruri mentionate anterior, mi se par adevarate. Daca te iubea, nu dorea o pauza in relatia voastra, nu avea cu o alta fata o relatie in timpul pauzei voastre, nu trebuia ca tu sa ii amintesti de relatia voastra.Gandeste-te bine la aceste lucruri si analizeaza situatia. Sper ca vei lua decizia corecta! Mult succes!

| IRI_5028 a răspuns:

Iti zic din experienta : sugereaza-i sa faceti sex!

| pisicel_5329 a răspuns:

Sincer, nu am inteles niciodata treaba cu pauza straight face. Ceea ce trebuie sa faci este sa-l uiti pentru ca din ce spui tu acolo nu-l prea interesezi happy Next iubitaa! sunt atatia baieti pe lumea astaa, sa-ti pui si-n cap laughing!