| Veroniquest a întrebat:

De ce mai nou iubitul meu, cand suntem amandoi pe mess trebuie sa il abordez eu...inainte sa fim in vacanta cand intram pe mess era pe mine, acum pot sta toata ziua ca nu zice nimic...de ce?

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

I s-o fi luat sa te intrebe numai el
Daca tu nu zici nimic se gandeste ca pe tine nu te intereseaza
Asa cum gandesti si tu
Si in plus lumea se mai schimba. Poate atunci ii placea sa dea buzz-uri si emoticoane toata ziua, acum poate nu mai vede lucrurile asa
Mie deja mi se pare inutila faza cu messul.Mai mult iti faci nervi
Intri odata, vorbiti si gata.

10 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Întreabă-l pe el. Noi de unde să ştim ce e în mintea lui, poate s-a plictisit. Baftă!

| ascovit a răspuns:

Ori s-a plictisit sa te intrebe el ori...

oricum ar fi bine sa te gandesti nu doar messenger, gandeste cum se comporta cu tine in realitate, gandeste-te ca pe mess, nu te baga el in seama pentru. ca si sunt mai multe motive daca ai fi optimista:
1. vorbeste cu un prieten bun si este asa atras de discutie incat nu mai observa cine intra sau cine iese si nici nu te cauta prin lista din 5 in 5 min
2. a gasit ceva interesant pe net si din nou, nu mai verifica cine este intrat, cine a mai iesit, etc
3.are prea multe persoane in lista si nu a facut un "grup" in care sa fii doar tu pentru, a te gasi mai usor cand esti intrata
4. s-o fi plictisit sa te intrebe
5. poate nu fi el la pc
6.se gandeste sa nu te sufoce si astfel ca tu sa il indepartezi si sa iei foarte des pause in relatie.
7. etc etc etc]

SOLUTIA: intreaba-l, si ps:

| Ирина19 a răspuns:

Intreba-l personal, ca altfel nu ai cum sa stii de ce

| Anablondyi a răspuns:

Asa am patit si eu crede`ma si lumea mi-a spus ca are pe alta! eu nu i-am crezut pentru ca nuamai in el aveam increderewinkingwinking acum mi-am dat seama ca de fapt chiar era cu alta, dar nu mi-a spuswinking continua sa-mi zica, cat de mult ma iubestewinkingwinking renunta tu la el ca sa nu pici de proastawinking asa e cel mai bine sau gasesteti si tu altu si stai si cu el si cu actualulwinking

| ღΡøяŧόćαІάάάㄨρùғάяίήάღ a răspuns:

Aceeasi problema am patit si eu.sad. si tot la fel.am vrut sa-l las. o zi intreaga.si nu mi-a spus nimic.mereu cand e pe mess trebuie sa-l bag eu in seama.+ ca inainte intram pe chat`uri. dar de atunci.nu ma mai baga in seama.si noi vara asta tot intra in vb cu mine. dar `a schimbat dintr`o data, nu se mai comporta asa. dupa aia am vb cu el, i-am spus dc se compoarta asa... dc nu ma maik baga in seama. a spus ca nu stie.asa.ca are trebuie dar simteam ca nu mai e cea fost Faza e ca asa l`ai obisnuit uh.incearca sa-l lasi mai mult timp si mai ales sa vb cu el sa-l intrebare. asta am facut eu si iata am aflat raspunsulsad. se pare ca nu mai tinea l mine si avea pe alta.infine.la mneera altfel pentru ca multe fete stateau cu el pe chat.eu nu am mai putut intra si iata baietiichatterboxdeci incearca sa vb cu el sa-i explici. sper ca te-am putut ajutahappyBafta:*. funda?batting eyelashes

| Myladdy a răspuns:

Pt ca e pe alta acum, te-ai invekit!
Doare al draq de tare, dar...

| yoana_7735 a răspuns:

Cand esti pe mess intreaba'l tu ce a mai facut in ziua respectiva.nu stiu.deschide un subiect care sa il intereseze si pe el cum ar fi un sport sau un film. pune'i tu intrebariwinking cel mai probabil s-a saturat sa te tot intrebe el si crede ca nu iti pasa.succes!:*

| Cami30 a răspuns:

Probabil incepe sa uite de tine, sau este interesat de altcineva. Cel mai bine ar fi sa vorbiti cat mai deschis si sa deschizi tu subiectul sa vezi ce sa intampla intre voi! Craciun fericit>:d<

| Veroniquest explică:

Ziceti voi sa-l intreb. Dar pe mess paraca e altul si in real... mie sincer mi-e rusine sa intreb asa..."De ce nu mai imi spui "sal" sau :* cand intru pe mess?". Mi se pare ceva absurd sa intreb o persoana asta. Vreau alta modalitate. Ceva prin vb sa-l trag de limba.Cumvatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incepe sa nu-l mai intereseze de tine.