| :x:Xj.b:X:x. a întrebat:

Am cunoscut in urma cu aproximativ 8 luni un baiat, care, tot de pe atunci ma cauta, ma striga ma saluta, si din vacanta de vara ma suna si vorbim si pe mess.Credeam ca ma place, si ca poate vrea sa avem o relatie, insa cu o luna in urma am aflat ca el are vreo 3 prietene:2 in strainatate(cu care comunica prin messenger)si una intr-un alt oras(cu care a fost in vacanta.acum nu stiu). Ideea e ca am fost.dezamagita total, nu ma asteptam la asa ceva din partea lui.Defapt.era de asteptat.deoarece daca vroia ceva cu adevarat ne intalneam si fata in fata, insa au fost doar vorbe "o sa ne intalnim" "trebuie sa vorbim". Ieri seara. l-am vazut in oras. A venit pentru prima data la mine, si am vorbit putin, nimic important. Dupa a plecat.si am primit un sms in care ma intreba daca vreau sa vorbim acum. I-am scris inapoi ceva de genu "ce sa vorbim?". Nu mi-a mai raspuns nimic insa m-a sunat putin mai tarziu. M-a intrebat de ce nu vreau sa vorbesc cu el, mi-a zis"hai sa vorbim".in fine, am acceptat.Ne-am intalnit si l-am intrebat ce vrea sa vorbim. I-am spus ca nu e o problema, nu trebuie sa se mai chinuie cu explicatii deoarece stiu tot. El era mirat. m-a intrebat. ce stiu? era serios. I-am spus ceea ce stiam si eu, adica faza cu cele 3 prietene. Aveam impresia ca nu stie despre ce vorbesc, dar luand in considerare si varsta lui(20 ani)am in cap si ideea ca s-a prefacut. Voi ce parere aveti? ce trebuie sa fac? Sa mai vorbesc cu el? Daca da. ce? Tin sa precizez ca mi-as dori foarte mult sa stiu adevarul.

Răspuns Câştigător
| ATB a răspuns:

Hmm. pai adevaru e undeva la mijloc probabil... oriqm situatia care ai spus-o nu e extraordinar de grava. sunt la distanta mare fetele... insa daca sta cu toate da dovada de imaturitate si neincredere... insa tu trebuie sa te gandesti daca merita o sansa, daca merita sa ii oferi sentimentele tele, daca sti ca nu o sa isi bata joc de tine si sa suferi. Decizia trebuie sa fie la tine strict, pune bine in balanta toate lucrurile, daca merita risca-te. daca nu stai linistita, va aparea si baiatul tau. Sa fi iubita, bye

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, da se pare ca el vrea sa faca colectie de fete, este un fustangiu, la varsta de 20 de ani ar trebui sa fie mai matur, dar totodata la varsta lui poate cu usurinta sa joace teatru... e clar ca are pe cineva dar se preface...mai bine incearca sa il uiti ca nu are rost, nu cred ca merita, vei avea de suferit si nu meriti asta.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Eu zic ca cel mai bine ar fi sa-ti gasesti altul... tipu asta numa se joaca asta e clar...si daca ai aflat ca are trei prietene atunci chiar nu mai are rost...ca stii ca asa is baietii mai fustangii...si chiar daca ti'ar promite ca se desparte de ele, eu una in locul tau tot nu as sta linistita ca din moment ce acum joaca pe degete 3 fete n'ai de unde sti ca nu va face la fel si cu tine...hai sa fim seriosi baieti sunt o gramada asa ca nu merita sa te bagi intr'o relatie cu un tip de genu si dupa aia sa stai sa plangi happy...in plus el fiind mai mare crede ca esti mult mai acesibila si te poate fraierii mai usor...nu-l lasa sa faca asta... ignora'l pur si simplu happy

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Draga mea, ai procedat corect, la varsta lui stie cum sa ameteasca fetele dar se pare ca in cazul tau nu i-a mers. Poti fi sigura ca nu se va da batut si va insista in continuare, nu e obisnuit cu un refuz, depinde doar de tine sa il tii la distanta. Daca vrei totusi sa afli adevarul discuta cu el sa vezi pozitia lui, meriti o explicatie...

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, daca te placea si vroia sa fiti prieteni o facea mai demult...Cred ca este un fustangiu, nestiind la care sa se opreasca si mereu va fi in cautare de ceva nou... Un baiat serios nu tine legatura cu 3 fete... N-are nici un gand serios...si nu ma gandesc mai departe de o prietenie sincera. Eu te sfatuiesc sa-ti gasesti un baiat care sa aiba curajul sa vina sa-ti spuna ceea ce vrea si sa treca la actiune ( sa nu te gandesti la ceva urat...ci pur si simplu ma gandeam la cucerirea ta), nu sa stea pe mess la vorbe!
Imi pare bine ca nu ai incredere in el...ai insticncte bune... tine seama de ele!
Iti doresc sa gasesti baiatul la care visezi, dar sa fii realista si sa discerni vrajeala de adevar!

| unavailiable93 a răspuns:

Astea sunt intrebarile clasice pentru bro phbbbbt pe care se pare ca l-ai uitat in ecuatia asta. Si daca ai fi intrat pe mess phbbbbt sa il intrebi pe bro phbbbbt ce sa faci, acesta ti-ar fi spus : Eu cred ca merita sa il asculti si pe el, si sa ii dai sansa sa iti dea o explicatie. Merita asta! Apoi sa il intrebi daca te iubeste cu adevarat si daca da, sa incerce sa te inteleaga in legatura cu fazele in care ai fost suparata pe el, pentru ca aveai tot dreptul, la ce s-a spus despre el in legatura cu alea 3-4-5 prietene. Apoi, mai vreau sa-ti dau un sfat : Intra pe mess ca-ti dau un guraaaa!, sis draga kiss:-x.

| CevaNormal a răspuns:

Mda din propria experienta ti-o pot spune ca el face teatru, si eu eram ca el candva, sad, aveam 4 prietene oficiale, dar evident nu nustiau una de alta, mereu ma aflam intr-o relatie, dar totodata continuam sa flirtez cu altcineva. Astea toate e ca eram tinar si nu simteam nimic pentru fetele celea, dar in sfirsit mi-am gasit dragostea vietii mele si sunt total numai pentru ea. Odata ce sunt indragostit, am sters toate profilurile, toate chaturile mi le-am schimbat, id-uri, accounturi etc. Petrec timpul numai cu ea, gata cu iesirile prin oras, club, fara ea.