| babygyrl a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de 2 luni. Ne-am inteles ffff bine. Intr-o seara ne-am inteles mult mai bine si aveam planuri pentru a doua zi sa ne intalnim. Bun. A doua zi eram pe mess si ma intreaba sall cf? Tre sa iti zic ceva dar nu stiu cum sa nu te fac sa te super. zi. si imi zice ca nu mai vrea sa fim impreuna dar fara sa aiba motive, nu mi-a spus de ce.Am ramas socata nu ne-am certat eu l-am iertat pentru ca m-a inselat. Tin fffff mult la el, il iubesc dar el nju mai vrea sa fim impreuna. Mia spus ca vrea o pauza, una mare si i-am spus ca pentru totdeauna nu? a zis ca pentru cat vreau eu. Pana vine vacanta
mare sa ne putem intalni pentru ca acum el este la scoala in alta parte si nu ne intalneam poate sa fie si asta problema dar nu stiu.Am intrat pe alt id, al unei prietene si am vb cu el. Mi-a spus ca nu mai vrea sa fie cu mine si a promis ca in vacanta de vara vom fi din nou impreuna dar pana atunci ramanem amici. Cum sa fac sa fim din nou impreuna? Mentionez ca el are 19 ani in curand iar eu 14. Tin fffff mult la el! 1 Ajutati-ma va rog... ce sa fac?

7 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

De pe ecranul meu situatia se vede cam asa:el nu mai vrea sa fie cu tine cel mai probabil pentru ca si-a gasit pe altcineva, sau pur si simplu s-a cam plictisit de relatie. Inteleg ca-l iubesti, dar daca el nu-ti impartaseste sentimentul, nu-l poti sili sa ramana in relatie.
Acorda-i spatiu si totodata acorda-ti si tie timp sa evaluezi situatia si sa incerci sa vezi intr-o maniera obiectiva situatia, si anume ca daca va dori sa mai fie cu tine pe viitor, o va face probabil doar din lipsa de altceva, si nu stiu cat de bine te-ai impaca cu asta.

| babygyrl explică:

Inca ceva am auzit de la multe persoane ca nu e genu sa fie cu mai multe fete odata, el zicea ca nu mai are pe nimeni, aici nu stiu ce sa fac nu prea cred. Cu o seara inainte, adica aseara, ca azi ne-am despartit imi spunea ca ma iubeste. Nu il mai inteleg deloc, sincer. A fost cu multe fete, eu is colega cu fratele lui.Nu sunt proasta pentru ca de cand am inceput sa fiu cu el am evoluat, a trebuit sa ma ridic la ce a ce dorea el, adica am incercat.Nu e tipul de baiat care sa isi bata joc de fete desi cu toate fetele cu care a fost s-a culcat, cu mine nu i-a mers pentru ca nu am acceptat, nu era pregatita. Dar asta nu conteaza.Am ramas amici, asta conteaza. Sper sa il iut curand desi imi e ffff greu, poate si distanta cand e el la scoala ma va ajuta. Si cum invat ffff bine la scoala voi incerca sa ma ocup mai mult de scoala, poate asa il voi uita. MULTUMESC FFFFFF MULT PT AJUTOR.

| ÅñdRa a răspuns:

Buna.
Din cate am inteles el nu vrea sa mai fie cu tine.
Si cred ca si-a gasit si pe altcineva mai ales daca e din alta parte.Gandeste-te si tu putin tu ai 14 ani, el are 19ani la varsta lui ca si baiat mai cauta si altceva intelegi si nu cred ca tu ai vrea sa-i oferi. Iar la 19ani baietii isi cauta o fata cu care sa aiba o relatie stabila nu o fata de 14ani, scuza-ma daca am fost pre nesimtita dar asta este parerea mea.
Cel mai bine ar fi sa-l uitihappy

| Dyallex a răspuns:

Mai
eu te asigur ca el are deja pe alta
poate ca la el la liceu are pe vreuna
acolo sunt multe tipe
cine stie
nu incerca sa vrei iar sa fiti impreuna
te inseala
daca inca vei vrea si in vacanta el va crede ca esti doar o simpla copchilitza.(si eu am 14 ani deci nu te suparahappy )...
nu are motive
e logic
doar nu doreai sa iti zica ca are deja pe alta
stii cum sunt baietii
obisnuieste-te
eu una m-am si saturat...
incearca sa iti cauti pe cineva de varsta ta
sunt multi baieti pe lumea asta
nu numai el exista
fii sigura de asta
eu am incercat sa te sfatuiesc de bine
acum depinde de tinekiss
succeskiss

| denisa0906 a răspuns:

Asteapa pur si simplu e posibil din cauza varstei sau din alte probleme daca el o zis ca veti fi din nou impreuna veti fi depinde daca o sa mai vrei si tu. si at puteti lamuri lucrurile

| ////////////// a răspuns:

Draga mea cred ca el are pe altcineva sau vrea o pauza pentru ca e disperat, intreaba-l poate ceva nu-i place la tine, ori vrea mult mai mult de la tine si crede ca nu esti in stare, incearca sa iai tot ca o mica problema si gaseste-i rezolvarea, vad ca tii la el si vreai sa fii cu el, aduna-ti puterile, concentreazate, gaseste noi idei ca sa-l cuceresti, schimba ceva, ceva din vocabular, din vestimentatie fii increzuta si nu te da batuta.lupta pentru fericirea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudat ca s-a razgandit asa deodata, probabil a gasit pe altcineva sau in orice caz te tine de rezerva pentru la vara. tu nu esti o rezerva de schimbat nu? mai bine da'i papucii mai rapid si nu fii disperata, baietilor le plac fetele mai indiferente, misterioase.In plus a pierdut timpul aiurea, nu inseamna ca si el te'a iubit.Esti mica, vei intani multi baieti care iau totul in gluma, dar doar unul va fi serios. Te pup:*