| Matt24 a întrebat:

Sa presupunem urmatorul triunghi amoros... un baiat si 2 fete(fata A si fata C)
Fata A este indragostita pana peste cap de baiat, dar fiind timida si de frica sa nu-i piarda prietenia, nu spune nimic, decat da mici semne.(Baiatul este mai mare cu cativa ani ca ea, ceea ce poate fi considerat un impediment). In acelasi timp, baiatului ii place de fata C, care se intampla sa fie cea mai buna prietena a fetei A. Dar nici el nu spune nimic din cauza ca prietenia dintre fete sau dintre el si cele 2 se va rupe. Ce ar trebui sa faca baiatul? Dar fata A?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca cele 2 fete sunt foarte bune prietene atunci fata C va refuza relatia cu baiatul (daca nu-l iubeste) pentru a nu-si face prietena sa sufere. Eu as zice ca intai sa vorbeasca deschis cu fata A despre sentimentele acesteia si abia apoi sa ia o decizie pentru ca mi se pare de prost gust sa-ti dai seama ca o fata e indragostita pana peste cap de tine iar tu sa te faci ca ploua.

| Matt24 explică (pentru anonim_4396):

Nu cunoastem sentimentele fetei C pentru baiat,desi stim ca inainte sa il cunoasca personal l-a catalgoat la "bunaciuni". Daca ea nu s-a gandit niciodata la o posibila relatie cu baiatul, in momentul in care acesta ii propune asa ceva, raspunsul va fi din start negativ?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Matt24):

Nu, niciodata. Insa dupa cum am zis exista riscul ca daca fata C tine foarte mult la fata A si ii cunoaste sentimentele acesteia pentru baiat si considera ca o eventuala relatie cu baiatul visurilor prietenei sale i-ar putea strica prietenia pe care ea o pretuieste foarte mult, exista posibilitatea sa refuze ca sa nu cumva sa-si piarda prietena cea mai buna.

4 răspunsuri:
| Ioaaaaa a răspuns:

Sa accepte adevarul. thinking

| Matt24 explică (pentru Ioaaaaa):

Usor de zis...