| TwiT3R a întrebat:

Sa va explic cum e... e o fata pe care o cunosc de vreo 8 ani si in vara asta m-am indragostit de ea fara sa-mi dau seama.Ne intelegeam super dar cand a venit ziua ei eu i-am dat o jucarie de plus cadou si de atuncea ma baga mai putin in seama.Eu sunt rusinos in fata ei chiar foarte mult daca ea nu ma intreaba ceva eu nu pot deschide gura sa vorbesc asta se intampla mereu.In timp s-a petrecut un accident(din greseala) si ea a aflat ca o plac(norocul meu e ca a aflat doar atata si nu tot pentru ca ar fi fost aiurea sa afle totul accidental) iar de atuncea ma ignora total ce ma mai saluta cand ne intalnim in rest nu-mi vorbeste deloc, ea se mai uita la mine si incep sa ma pierd pur si simplu nu mai stiu ce sa fac. Odata cand veneam de la liceu cu inca un prieten printr-o coincidenta m-am intalnit cu ea, in tramvai(ea sta in acelasi bloc in aceeasi scara cu mine deci acelasi drum pana acasa) era un boschetar iar ea nu-i suporta si deodata a venit la mine(celalalt prieten era mai aproape de ea in plus il cunostea si pe el bine) si m-a luat in brate apoi si-a pus capul pe umarul meu atuncea am incremenit nu stiam ce sa fac! Ea are prieten dar sta la tara si se duce la el in vara stand in jur de o luna acolo...

Voi ce credeti?

P. S. cred ca am scris prea mult, mai multe detalii nu pot da din anumite motive

Răspuns Câştigător
| BigSexy a răspuns:

Complicate sunt caile femeilor tonguewhistling
dc te-a luat in brate? uneori, femeia pur si simplu are nevoie sa simta afectiune, sa simta ca e cineva pe care sa se sprijine si sa nu fie ea singura impotriva celorlalti. Dc pe tine? te cunoaste, sunteti prieteni, are incredere in tine.

faza cu prietenu ei e ceva mai complicata. daca ea chiar tine la el, nu il va insela/parasi pentru tine sau oricare altu.

si 3. cand ea a aflat ca o placi, a venit ca un shoc, de aceea nu prea iti mai vorbeawinking. Ai face bine sa vorbesti cu ea, sa ii explici ca daca nu vrea sa va combinati, macar sa ramaneti prieteniwinking. De obicei, cand una din cele 2 persoane se implica si emotional intr-o relatie de prietenie veche, va duce ori la racirea relatiei de prietenie, celalalt vrand sa ramaneti doar prieteni. ori va veti intelege si va veti impaca ori va iesi foarte rau si nu va mai vorbi cu tine deloc.

sfat : uite-te la filmul "Just Friends" - e destul de interesant si explica intr-un anumit fel ce se intampla in cazurile asteawinking

4 răspunsuri:
| AandrOotza a răspuns:

Pai eu cred ca vrea sa fie cu tine dar poate vrea doar o simpla amicitie ar trebui sa fi deschis fata de ea si sa-i spui tot adevarul in fata inainte sa ie prea tarziu asa ca spune-i-o la tel sau pe mess daca nu ai curajul sa eu spui fata-n fata...deci bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te ignora deoarece tu nu vorbesti cu ea fata in fata, poate crede ca interesu tau catre ea este minim cat timp tu nu ii spui nimic, crede ca tu o ignorii, incearca sa fii mai deschis si sa vorbesti cu ea fata in fata, si totul va fi binewinking

| TwiT3R explică:

Chiar si dupa atata timp ea tot ma ignora in continuare...in ciuda faptului ca dupa ce a aflat ca o plac si nu am aflat parerea ei asupra acestui lucru maicamea vrea sa ma mute in alt liceu care se pare e acelasi cu al ei dar eu nu ce sa fac pentru ca mi-e frica la ce profiluri vor fii locuri libere si daca pic cu ea se complica mai rau sad

| TwiT3R explică:

Ce ar trebui sa fac? sad adica nu doresc doar sa-i fiu amic vreau mai mult dar poate sunt doar egoist gandidu-ma doar la mine...pe de o parte voi ce credeti, eu nu am auzit-o vorbind despre prietenul ei nici cu prientena ei cea mai buna si cum de altfel ala e la tara probabil nu are tel mobil darmite internet adica se poate asa sa tii o relatie in conditiile astea? ca eu nu-mi pot imagina sa stau atata timp fara s-o vad eu as luao razna