| nikole_9247 a întrebat:

Sa va povestesc...Am fost acum 2 zile la bunicii unei prietene si acolo am cunoscut un tip super dragut cu care m-am si sarutat problema este ca eu am prieten de 2 ani si ceva dar m-am cam plictisit adica parca nu mai simt nimic pentru el si de fiecare data ma gandesc la cel cu care m-am sarutat si vorbesc zilnic cu el pe mess.
Oare m-am indragostit de el sau doar este o perioda care o sa imi treaca?
ajutati-ma pls
dau fundita :X

Răspuns Câştigător
| Ruxxy_3316 a răspuns:

Poi sa analizam asa:

1. E decizia ta daca vrei sa stai cu iubitu in contiinuare sau sa te muti pe celalalt e un lucru care nu-i de pe TPU nu til putem zice.

2. daca te-ai plictisit de el si nu mai sunt sacntei explica-i frmuos(daca tii neaparat sa te cuplezi cu celalat)

3. daca aveai iubit si tineai la el nu l-ai fi srutat pe ala dar asa inseamna ca ai trecut mai departe.(parerea mea)

Astea au fost vestile bune acum vin alea rele.sad

1.Gandestete un pic ca te joci cu sentimentele amandurora acum eu nu vreau sa te supar dar daca il alegi pe cel pe care l-ai conoscut recent celalat va crede ca 2 ani si ia pierdut cu o c***a scuze limbajuhappysi nu cred ca vrei asta.

2.Iti arunci 2 ani la gunoi daca te cuplezi cu celalat si cine stie peste 2 ani mai vezi unu mai frumos.

Oricum daca tu zici ca nu mai simti nimic pentru el asta e viata daca e barbat trece mai departe daca e soarce boceste intr-o penra.Nu cei de pe TPU trebuie sati zica pe cine sa iubesti inimioara ta tebuie sati zica pe cine:X

Te pupic:*

Ruxxy

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Bby eu iti sugerez sa ai putsina rabdare si curand o sa iti dai seama daca e doar o perioada care o sa treaca.Nu te combina cu celalalt. dar poate ca ar trebui sa iei o mica pauza si sa realizezi ce si pentru. cine simti.

| Razvan a răspuns:

Indiferent daca te sarutai sau nu cu tipul respectiv ii esti datoara actualului sa ii spui cum sta treaba. Discutati despre monotonia aparuta in relatia voastra, poate inca nu e pierdut totul. N-are sens sa dai vrabia din mana pentru cioara de pe gard.Mergi la sigur si lasa mintea sa ia decizile in locul inimii.Doar nu ai vrea sa ii pierzi pe amandoioh go on

| andreea_9470 a răspuns:

Eu zic ca nu are rost sa mai stai cu prietenul tau de 2 ani si ceva daca te-ai plictisit de el.mai bine intrerupe acum relatia decat sa ajungeti la mai multi ani.pentru ca mai tarziu va fi mai greu crede-ma. el trebuie sa inteleaga asta si nu cred ca vrea sa stea cu o fata care s-a plictisit de el, nu?

poate iti va merge mai bine cu tipul cel nou si asta-i viata.nu putem comanda inimii, nu?

asta e parerea mea, dar u faci ce-ti spune inimioara

oricum, iti doresc multa bafta

| Lora a răspuns:

Stai usurel nu te grabi s-ar putea sa fie doar o atractie si nimic mai mult, gandeste-te daca n-ar fi pacat sa strici o relatie serioase de 2 ani pentru un necunoscut mai intai si-apoi ia atitudine. O zi placuta!

| pacalici a răspuns:

Si atunci de ce ai mai stat cu el 2 ani degeaba asa ca du-te tareeeee...

| Zamfir_2974 a răspuns:

Daca nu vrei sa mai fi cu el spune-i ca asa e corect nul minti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu. Eu zic sa nu te avanti si sa vezi daca il mai iubesti pe tipu cu care esti de 2 ani. Sincer, cred ca este o pasa trecatoare. Si eu m-am aflat in situatia ta si acum realizez ca am facut o mare prostie pe care as vrea sa nu o fi facut. In momentul de fata sunt cu iubitul de 2 ani si il iubesc foarte mult. De data asta nu mai fac prostii, o sa il iubesc asa cum merita sa fie iubit, pentru ca este un tip extraordinar.

Vezi si tu ce parti bune are, ce parti rele, vezi daca merita :* Nu face o prostie pe care ai putea sa o regreti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu trec prin acelasi lucru.recent m.am intors din vacanta de la mare cu prietena mea.eram fara parintii mei.si acolo am cunoscut un tip.am vorbit. a venit in club cu noi si ne.am placut.seara am fos tpe plaja si am vorbit mi. a zis ca ma place si i.am zis ca si eu si ne.am sarutat(oricum aman2 am vorbit ca o sa fie doar o aventura)dar cand m.am intors aici nu prea am mai vorbit. m. a sunat sa mergem al film si chestii dar iti trece. e o chestie pe moment. o sa vezi ca daca nu vorbesti cu el pe mess o sa il uiti.nu trebuie sa dai cu picioru la o relatie de 2 ani.si sincer nu cred ca te.ai plictisit de pritenu tau sau ca nu ai mai ti la el. te gandesti mereu la tipu ala pentru ca era ceva nou.parerea mea e sa faci ca mine si sa il uiti ca nu merita. daca te.ai despartii de actualul tau prieten ai face o greseala pentru ca ai suferii dupa el