| user2837dhhdbjs29f69 a întrebat:

Sa va spun povestea mea. In mai 2022 m-am îndrăgostit de o fata din școală(sa-i spunem x) si am vorbit cu ea până când a început vacanța de vară.(de atunci nu am mai știut nimic de ea. In iulie 2022 m-am întâlnit cu o fată întâmplător(sa-i spunem y) și ea a făcut primul pas și am ajuns sa fim împreună vreo luna și după ne-am despărțit. In august 2022 am inceput sa vorbesc cu fată x(prima fata) și de atunci am vorbit continuu, ba chiar am fost și împreună cu ea. Eram cel mai fericit. Însă de o perioadă se distanțase cu motivul că mai mult îmi face rău(chiar daca nu consideram asta) și zicea că noi doi nu avem un viitor. Eu țin cu adevărat la ea și îmi doresc să fim ca inainte. De asemenea acum câteva zile cealaltă fata a început să vorbească cu mine și a decis sa fim împreună din nou. Voi ce credeți că ar trebui sa fac? Țin mult la amândouă dar mă simt mai atașat de prima fata(x) și mi-aș dori sa fim iar împreună, țin să menționez că părinții ei sunt mai stricți și ea e o fata mai timida). Va rog sa nu mă criticați, vreau sa va cer ajutorul sa vad care e părerea fiecăruia.

Răspuns Câştigător
| George90xox a răspuns:

Daca vrei chiar sa-ti mearga bine atat in relatiile adolescentine cat si tie ca om in viata fa urmatorul lucru: Pune relatiile pe locul doi, nu acorda foarte multa atentie relatiilor pana ajungi la o varsta de adult, concentreaza-te pe scoala sau pe orice altceva care te dezvolta pe tine ca om. Relatiile din adolescenta rareori tin pana la batranete, deci chiar daca tu crezi ca esti indragostit si ea este nu o sa va tina asa cum visati voi, sau cel putin sansele sunt mici din cauza imaturitatii. Concluzia, nu-ti bate capul ca nu merita, nu forta lucrurile lasa-le sa mearga de la sine in privinta dragostei.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai ocupa-te si de carte, ca la anisorii astia nici tu nu stii ce vrei, fiindca esti foarte micut.
Mai cresti vreo 2-3 ani si-ti vei face tu o relatie serioasa, si cu siguranta in cativa ani vei stii si ce vrei.

| FilipinPinPilin a răspuns (pentru Violleta2022):

Mamaie, stiu ca a trecut un secol de cand erai tu in liceu, dar mai lasa-i si pe copii sa se bucure de unele chestii. Asa fac batranii, mereu ca trebuie sa inveti, sa lucrezi. Daca stai sa inveti si sa lucrez ca sa te distrezi "mai tarziu" o sa te prinzi la 50 de ani ca nu ai trait deloc toata viata, ai stat cu nasu-n carti. Nu zic sa nu inveti, dar mai fa si altceva pe langa. Viata nu e ca sa inveti, e ca sa traiesti

| Violleta2022 a răspuns (pentru FilipinPinPilin):

Mamaie o fii mata, ca eu mai am destui ani pana acolo!
Viata este ca sa inveti pana la 20 de ani, ca de aia nu ai creier sa gandesti si sa vorbesti acum.
Pune mana pe carte pana la 20, ca-i de jale cu tine!
Dupa 20 de ani ai o viata intreaga sa te distrezi si sa o traiesti cum vrei.

| user2837dhhdbjs29f69 explică (pentru Violleta2022):

Femeie taci, că nu te-am băgat în seamă