| adimancool a întrebat:

Sa va zic o mica povestioara si pe urma urmeaza o intrebare.acum vreo 2 luni eu eram cu o fata pe strada si in gluma o iau de mana, cand vreau sa ai dau drumul imi zice"mai stai nu vreau sa pleci"si merg si ne plimbam si ne plambam..in 20 min o intreb daca vrea sa fie cu mine a acceptat apoi in 3 saptamani ma paraseste pentru altu..de aceeasi varsa cu mine doar ca e mai scund.au stat o saptamana impreuna eu mort de ciuda plangeam in fiecare seara. apoi aflu ca s-au despartit, acum se aude ca iar sunt impreuna, eu cu fata aia am ramas prieteni, si duminica, ne intalnim eu singur ea cu un grup de fete, eu eram putin ametit am luat-o in brate, nu mi-a zis nimic... apoi dupa 10 min ma pupa pe obraz. dar tot ma ignora daca nu suntem singuri.imi ziceti si mie cum sa fiu iar cu ea? dau funda si vot..inca ceva eu fata de ala sunt mai inteligent, mai inalt, mai stilat, si alte din astea dar problema mea este ca sunt mai corpolent nu exagerat..acum intreb fetele; ce ati alege intre un baiat inalt, stilat, inteligent si iubitor si un baiat nu prea inteligent mai scund si f slab?

Răspuns Câştigător
| AnaMaria1453 a răspuns:

Simplu spune-i ca iti plae mult de ea si ca vrei sa fiti iar impreuna daca accepta spune-i dc nu vrea sa va pupati sau stiu eu ce de fata cu ele si daca nu accepta intreab-o dc...depinde si de parerea fiecaruia. daca mie imi place de unu slab si inalt nu inseamna ca si la colega mea trebuie sa ii placa acelasi tip poate ea alege gras si mic sau asa cum esti tu inalt si normal... e alegerea ei tine minte daca te refuza nu fi daramat ca mia sunt si alte fete care poate te admira in secret. trebuie sa le dai ocazia sa iti marturiseasca. funda?

9 răspunsuri:
| missoriginal a răspuns:

Bineinteles ca as alege baiatul inalt, etc.etc...
Insa poate ii place de celalalt ca are bani mai mult, stiu si eu

| CynicalCunt a răspuns:

Friendzoned.

| Toshima a răspuns:

Fratele meu, ai mult tupeu, super poveste. Da fa-o sa rada si sa se simta bine, nu incerca sa-l sabotezi pe el. Ce n-as da sa am tupeul tauhappy Cati ani aii?

| ReapR a răspuns:

Poi trebuie sa-i zici fetei ca vrei sa fiin cu ea, acolo in cateva vorbe si gata! Ai terminat

Bafta!

Funda?!

| cristina_2603 a răspuns:

Deci, dupa cate am inteles sunteti prieteni. sfatul meu este sa nu incerci sa iesi din zona de prietenie brusc, incearca sa te apropii de ea si sa deveniti mai intai prieteni mai buni, apoi cei mai buni prieteni, iar apoi cred ca vei reusii sa iesi din zona de prieteniewinking daca nu merge, poti incerca sa o faci geloasa, daca ti se va parea ca se comporta ciudat si pare geoasa, inseamna ca inca tine a tine, nu doar ca la un prieten, deci vei avea o alta sansa sa iesi din zona de prietenie. daca ea are o prietena buna careia ii spune totul, incerca sa te apropii de ea si sa o convingi sa-ti spuna. o chestie care chiar e adevarata ar ii sa o rogi sa-ti atinga mana, oriunde vrea ea. daca te va atinge de la umar de sus pana la cot(in zona aia) inseamna ca vrea sa fiti prieteni, daca te atinge de la cot pana la incheietura mainii, te place si inca tine a tine, iar daca te atinge de la incheietura pana la varful degetelor, inseamna ca vrea sa fiti impreuna, chiar merge! sper ca te'am ajutat pa

| Micu_Iulia_1993 a răspuns:

Pai poate tu te vezi asa dar poate in ochii ei nu esti asa si pana la urma trebuie sa fii sincer ca eu ca o fata pe asta se bazeaza cel mai mult

| Alinaisv a răspuns:

Eu nu as alege un baiat care se bazeaza numai pe aspect... poate 'rivalul' tau are mai mult in interior decat in exterior. Nu stiu, vorbeste cu fata respectiva. Intreab'o de ce nu vrea sa fie cu tine big grin