| anonim_4396 a întrebat:

Sa zicem ca ai trecut printr-o experienta nu tocmai placuta si "multumita" lui/ei nu mai ai incredere in nimeni ...sau mai bine spus in niciun el/ nicio ea... crezi ca eu, tu. vom mai crede vreodata in acel el/ acea ea?

Răspuns Câştigător
| Denisa a răspuns:

Da. Nu refuz niciodata o posibila sansa de a uita de tot si de a ma reindragosti. Mi se pare trist ca in cazul in care ai fist dezamagita in dragoste sa crezi ca toti sunt la fel ca si el si ca toti te vor face sa suferi. E adevarat ca majoritatea sau cel putin o parte destul de mare de baieti sunt mai mitocani si vor doar sex si etc. dar asta nu inseamna ca toti. Din 100 de tampiti care imi ies in cale eu SPER ca macar 1 sa fie bun si sa ma iubeasca si sa il iubesc. Pentru acel 1 merita sa sufar de 99 de ori, zic eu. Lucrurile bune se obtin cu truda:*

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Intotdeauna am fugit de decizile definitive.Nici in generala nu imi placea sa pun punct dupa propozitii. Poate ca sunt drastica in anumite situatii pentru ca ma enervez greu dar si cand o fac e grav insa las loc de o cafeatongue
Nimeni nu ma poate face sa pierd ceva ce nu am avut niciodata.Increderea in oameniwinking

| Monica a răspuns:

Un raspuns concret nu-ti pot da.Nici afirmativ nici negativ.Totul depinde de el. Daca o sa se schimbe in bine, cu siguranta vei putea.
Daca iti va dovedi ca merita sa mai crezi in el/ea, o sa crezi.Trebuie sa te convinga!
Altfel, slabe sanse.

| Any_2443 a răspuns:

In acea persoana care mi-a tredat increderea nu mai pot avea incredere vreodata dar in alta persoana da

| Byencutzz a răspuns:

Niciodata, Adica odata ce s-a int ...sa presupunem ca te-a inselat odata ce-a facut acest pas chiar dca te impaci cu el( nu stiu cine ar putea ca eu una nici de salutat nu l-as mai saluta) in inima it mai ramane putin din amintirea aceea si mereu stai cu frica aceea sa nu o faca iarasi...eu zic ca daca este iubire nu se inseala.\
Daca un baiat tine intr-adevar la o fata nu ar face asa ceva si fetele in general. pup:*

| Sorinella20 a răspuns:

Este o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar ca te-ai intepat intr-un spin. Nu trebuie sa renunti la visurile tale doar pentru ca unul nu ti s-a implinit!winking

| wykyal a răspuns:

Depinde de ce e vorba
-sotul te a anselat nu al vei mai crede
-prietenul care crezi ca te iubeste la nebunie si de fapt nu vrea de cat un anumit lucru dupa care a ti da papuci a ti vei reveni dar antro alta relatie vei urmari sa nu faci aceeasi "greseala"
-prietena care te tradeaza sigur nu o vei mai crede si vei fi mai atenta ceea ce spui sau faci cu o alta prietena