| cataLInnuL a întrebat:

Sal,am fost la doctor sa văd daca am fimoza,dar nu am si a spus sa ma spăl bine, dar am realizat ca am balanită si am inceput de ceva vreme sa ma spăl des dar nu se decalotează in mare parte 15% nu și nu. știu ce am, iar când il decalotez când e fleașcă se mărește dar sub glan începe sa mă usture puțin si capul penisului se învinețesc,nu știu daca am explicat bine dar va rog câte un sfat, ce sa folosesc ce fel de creme

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probleme de igeina ina cest caz.
Inseaman ca nu stii sa te speli pe cuc, sa elimini toata smegma intarita pe penis care ti la- infectat.
Foloseste multa apa alda si sapun si spala-la foarte-foarte bine, inclusiv printre pliurile pielii de la cuc, pana elimini toate depunerile acelea care s-au intarit si au format smegma, fiindca se infecteaza penisul si oricum miroase teribil de rau.

Pe viitor spalarea cucului sa se faca ZILNIC, obligatoriu cu apa si sapun. Chiar si daca fiecare masturbarea, este obligatoriu spalarea cu apa calda si sapun.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ti-a zis medicul ca ai balanita sau ai presupus tu asta dupa control? Din moment ce intrebi de ce creme poti folosi etc. tind sa cred ca ai presupus tu, altfel aveai deja o reteta.Ce inseamna des? E suficient sa te speli o data pe zi sau de doua ori maxim.

| cataLInnuL explică (pentru dullcat):

Eu am propus am citit pe net si am văzut ca am la fel se lipește pielea de capul penisului si devine greu de decalotat

| dullcat a răspuns (pentru cataLInnuL):

Ok.Dar ti se pare corect sa ne punem noi oamenii obisnuiti diagnostic in functie de ce citim pe internet, stiind ca medicii studiaza 6 ani de facultate plus multi altii de practica? Mie nu.