| bebelu a întrebat:

as vrea niste raspunsuri sincere...tocmai m-am despartit de cineva drag...de aproape 2 ani eram impreuna...neam fost despartit acum o luna.,... apoi ne-am impacat un pic am fost la ea... k nu suntem din acelasi oras... dar dupa doar 3 zile de impacare iar numai vrea sa auda de mine...azi neam si certam...am vb parca am fi pentru ultima data...nu stiu...e foarte grava situatia...

Răspuns Câştigător
| oooooooo a răspuns:

Nu o sa iti spun ce sa faci, pentru ca asta hotarasti tu... dar mi s-a intamplat si mie anul trecut. m-am despartit de prietenul meu fara motiv, aveam 6 luni... dar in cateva zile, in care m-a cautat disperat, m-am trezit cu el la usa, a insistat sa ne impacam, si m-am intors la el.nu pentru mult timp.nu simteam ca e bine sa raman cu el, si am plecat din nou, de aceasta data ne-am certat, ne-am jurat ca nu ne mai vorbim. dar nu a fost asa, la foarte putin timp m-a cautat tot el, l-am respins, dar nu a renuntat si a insistat.intr-un final, am inceput sa ies din nou cu el, ca la inceput, prima intalnire, primul sarut, ca si cand atunci ne-am fi cunoscut.si acum ne iubim enorm...
asa ca nu vad nimic rau sau gresit in a incerca sa te impaci cu ea. poate ti-ar fi mai usor daca ai cunoaste cauza despartirii.

7 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Calm. Nu e foarte grava situatia. E simpla. Daca ea nu mai vrea o relatie cu tine, nu prea ai cum -si de ce- sa o obligi sau sa insisti. Cu cat insisti, cu atat e mai nasol pentru imaginea ta (de sine si a ei despre tine). Accepta-i decizia si incearca sa te pui pe picioare. E ceva 2 ani de relatie, insa mai ai destui inainte ca sa ii petreci alaturi de persoane dragi.

mlm
| mlm a răspuns:

Parerea mea este ca dragoste cu forta nu se poate, daca el nu mai vrea nimic las-o in pace si vezi-ti de treaba ta, daca va vrea sa se intoarca la tine o va face cu siguranta, dar tu nu mai insista, faci mai rau.Bafta.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Pot sa fiu directa? Intretineati relatii sexuale in timpul perioadei de impacare (aia de cateva zile)? Poate s-a saturat de tine...si singura chestie pe care o mai vrea... e sexul.De aceea odata vrea sa fiti impreuna (pana obtine ce vrea) ca pe urma sa lase.

auran
| auran a răspuns:

Nu insista, esti tanar ai toata viata inainte si dupa cum am mai spus si la un alt raspuns, fete sunt gramada problema este sa stii sa le alegi.

| sirioga a răspuns:

Suna in continu si vb cit mai des cu persoana ceea

| piticu21 a răspuns:

Pai atunci gaseste pe altcineva nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IO ZIC K NU ARE ROST. DAK NU SUNTETI DIN ACELASI ORAS PROBABIL ARE PE ALTCINEVA.LASO BALTA SI CAUTA O PERS DE LA TN DIN ORAS.NU ARE ROST SA SUFERI AIUREA.PARI DE TREABA!