| anonim_4396 a întrebat:

Sper sa nu va plictisesc! Pai povestea incepea aici http://www.TPU.ro/......e-orice-2/

Azi am fost la scoala pentru ca mai toti aveam pregatire(mate, fizica, etc). Ma plimbam pe culoarul scolii cu cea mai buna prietena a mea. Nu era nimeni si nimic care ne putea auzi.Si atunci am inceput sa-i povestesc despre baiat si sa-i spun ce relatie speciala avem noi doi si cat de buni prieteni suntem, cat e de dragut, chestii de genul asta.La care ea,"hai totusi sa ne intoarcem sa nu inceapa fara noi". Cand ma intorc baiatul acela era chiar in clasa de langa, fix langa usa deschisa, avea pregatire. Mi-a facut cu mana, si eu la fel, m-am inrosit toata si m-am dus in clasa.

Ce sa fac data viitoare cand il vad? Ce sa-i spun? Daca ma intreaba? Cum reactionez? Nu mai pot de rusine. Sun 100% sigura ca m-a auzit.HELP!
Funda

Răspuns Câştigător
| de a răspuns:

Eu cred ca trebuie sa vorbesti deschis cu el, si sa ii spui chestia ca ai auzit ca nu vrea sa fiti impreuna pentru ca tu esti mai mica cu 2 ani decat el. O sa vezi ce zice. Eu cred ca iti va spune adevarul si o sa vezi ce ai de facut.
Dar pana atunci cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa nu iti mai fie atat de rusine cand va intalniti, pentru ca o sa pari inebunita dupa el. Asa ca lasa sa faca el primul pas, daca vrea! Bafta!

fundita?big grin

2 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu, nu-l lasa pe el sa faca primul pas. Daca el e timid sau nu vrea? Daca te asteapta pe tine sa faci ceva? Fa-ti curaj si spune-i...
succes! :*

| Dizzydizz a răspuns:

Mai bine ia-l departe sau la o plimbare prin parc si incearca sa te apropii de el, sa bati apropouri si sa ii vezi reactiile.Doar asa iti poti da seama ce simte pentru tine pana la urma