| ProvincialEminescian a întrebat:

Sal.Sunt intr-a opta. M-am indragostit de o colega. Din nefericire, nu este ceva reciproc. Mi-a zis ca sunt un tip amuzant si un bun coleg, dar totusi nu ma place. Vreau macar sa ramanem prieteni deoarece nu o pot uita.Vine clasa a 9-a si nu vom da la acelasi profil. Vreau sa tinem legatura chiar daca nu o sa o mai plac si vom fi in clase diferite. Vorbim maxim 3 cuvinte pe zi laughing Imi dati si mie niste sfaturi cum sa ma apropii de ea si sa ii las o impresie mai buna astfel incat sa ramanem prieteni buni? Mie prea frica sa zic ceva, nu am subiecte si habar n-am cum sa incep o discutie laughing. Ajutor?

3 răspunsuri:
| cuore a răspuns:

Puteti fi prieteni daca aveti interese comune, hobby-uri comune etc.

| AllyRozy a răspuns:

Pai...hmm...cauta subiecte comune.acum, depinde, daca ii place sa invete la scola vorbeste cu ea despre chestii stiintifice, sau despre cultura, nu stiu, vezi si tu cei place ei si eventual cauta pe net teme si subiecte de discutat. ceva de genul asta, mult succes!

| ProvincialEminescian explică:

Mda...2 raspunsuri? Ms de sustinere straight face