| NumeleMeuNuEsteElSauEa a întrebat:

Sal TPU. Am o intrebare pentru baieti : Daca ma masturbez penisul imi creste sau ramane cum e? Rog seriozitate si niste siteuri cu informatii despre chestia asta laughing Dau funda :*

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cine a râs de tine cu asta?
Renunță la masturbare, practică un sport și după 17-18 ani îți poți face și o prietenă.
Ocupă-te de școală.
http://www.seximus.ro/
Pa, pa.

| NumeleMeuNuEsteElSauEa explică (pentru Legiuitoarea):

Raspunzi doar pentru ca vrei sa devi ceva mai buna, sa fi mai mare aici pe TPU. Orice raspuns dai la o intrebare (Sa fie cate unu pe intrebare) se pune ca raspuns, ca un fel de punct care te ajuta sa intri in top 1 asta urmaresti tu, nu urmaresti sa ajuti. Sincer cred ca am avut mai multe prietene decat ai avut tu in 4 vieti prin simplu fapt ca esti o obsedata de top 1. Parerea mea e ca TPU e pentru cei ce vor sa ajute nu pentru cei ce vor sa fie obsedati sa ajunga in top 1, poti sa nu ti cont de parerea mea caci deja ai devenit ca un robot tot ce faci de dimineata pana seara e sa dai raspunsuri prostesti neajutatoare.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Nu iti trebuie nici un website, nu iti creste daca te masturbezi. Penisul iti creste doar atat cat e scris in codul tau genetic si doar pana la o anumita varsta.

Masturbarea este un lucru normal, o fac de altfel si multe dintre mamifere. Important e sa nu exagerezi, mai ales fiindca sigur nu-ti va face penisul sa creasca, si nici sa se micsoreze, ca poate vine alt destept pe-aici si o ia pe aratura cum fac unii care te trimit la scoala si la sport.

| epurasu a răspuns:

Nu creste, nu se intampla nimic daca nu exagerezi- daca te limitezi la o data sau cel mult de doua ori pe saptamana e ok--mai mult inseamna exces.

| anonimg a răspuns:

Nu iti va creste; mai sigur e faptul ca se va deforma. Mai mult decat atat, alte rezultate neplacute vor fi resimtite si dupa casatorie. Si din pricina lipsei tale de infranare va avea de suferit si sotia ta. La viitoarea ta sotie nu te gandesti deloc? Pentru ce nu te pastrezi pentru ea? Pentru ce nu te gandesti mai dinainte la ea? Fii barbat si infraneaza-ti pornirile nesanatoase. Renunta acest obicei si renunta si la alimentele si bauturile excitante. Altfel, viata ta sexuala cand te vei casatori va deveni un chin; si, dupa cum am spus mai sus, nu numai pentru tine, ci si pentru sotia ta. Cauta sa-ti indrepti purtarea. Nu te lua dupa ceilalti tineri care n-au nici o putere de infranare, si se lasa in voia pornirilor lor. Nu fii ca ceilalti. Prin infranare iti poti dobandi un caracter demn de apreciat; nu numai de oameni, ci si de Dumnezeu daca vei face lucrul acesta pentru El.

| Felys a răspuns:

Nu iti dai seama ca daca era atat de simplu toti o aveau uriasa, ca toti presteaza masturbarea, creste cat este ea setata genetic, nu ai cum sa intervii in procesul de crestere in nici un fel

| Danysan a răspuns:

Pierzi timpu aiurea si mai arzi si calorii...Mai bine mergi la peste poate pica ceva :-P

| 1DeadMemories a răspuns:

Nu te masturba in exces, cucu nu ti creste de la asta. Daca ai sau iti faci probleme vis a vis de dimensiunile pe care le ai, mergi la un control.

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi aici http://xshop.cabanova.com/solutie-marire-a.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute

| SelenaMe a răspuns:

Nu iti creste

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Nu o sa reusesti nimic cu asta... Crede-ma.