| ceciliastefanescu2000 a întrebat:

am o intrebare: daca ma masturbez imi creste penisul?

31 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cecilia, la fete nu creste penis!

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ti-o freci cu suficient de mult "falent"va creste garantat si orice anaconda (sarpe) isi va trage palme in momentul in care se va compara cu scula ta. laughing

| mihai69 a răspuns:

Da și nu.
Da, pentru că ești, mai mult ca sigur, încă în perioada de dezvoltare și el cu siguranță va mai crește.
Nu, pentru că de crescut crește oricum - fie că te masturbezi, fie că n-o faci.

| doctorandus a răspuns:

La fete nu le creste penis.

| Emilian65 a răspuns:

Prin masturbare nu iti creste penisul.

| Donsavas a răspuns:

Cineva a spus aici ca ar creste creierul...mai mare prostia! daca te masturbezi de 2-3 ori e in regula,iti face bine... daca o faci de mai multe ori, abuziv asa, mai tarziu, pe la batranete sa stii care e cauza parkinsonului pe care il vei avea. e o boala progresiva, degenerativa greu de suportat. Sanatate!

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Ai descoperit cauza Parkinsonului... te paste un premiu Nobel (sau ridicolul).

Pe Google nu apare nimic stiintific despre asta, pe PubMed nimic, deci cred ca suferi de ideatie bizara. Spun asta ca nu e prima idee bizara pe care ai debitat-o pe TPU.

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Mersi,cine-o stie...oi fi vreun cercetator in domeniu

| Donsavas a răspuns (pentru Donsavas):

Totul incepe cu o teorie,presupunere,asta e parerea mea si, din cate am vazut, a mai multor oameni de stiinta. pana se va descoperi cauza, voi masturbati-va in continuare, abuziv chiar! fara oprire. poate va mai creste putin creierul.

| Donsavas a răspuns (pentru Donsavas):

Sau penisul, ca tot era vorba de asta laughing)) desi ar fi mai eficienta prima variantawinking

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Cand ai o ipoteza faci cercetare si publici cu peer-review, in speranta ca rezultatele vor fi mai intai replicate si apoi recunoscute pe larg. Nu vinzi pielea ursului din padure prezentand presupunerea ta drept diagnostic fundamentat stiintific.

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Cum se numesc acei oameni de stiinta? La ce universitati predau ei? Da surse din care sa rezulte ce ai afirmat despre ei.

Ideea raspunsului meu nu era sa se masturbeze fara masura, ci ca ai facut afirmatii arbitrare si intempestive, ai sustinut ca ar fi acceptate stiintific lucruri pe care nimeni nu le-a dovedit.

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Ce crud din partea mea sa-ti cer sa-i numesti pe acei oameni de stiinta. Ca Parkinsonul produce masturbare sporita e credibil, dar ca masturbarea sporita produce Parkinson nu e credibil. E ca si cum te-as fi pus sa cauti cercetari asupra transportului din care reiese: caruta impinge calul, nu calul trage caruta. Si normal ca astfel de cercetari nu exista.

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Ho,gata. Eu cand raspund,ma bazez pe informatiile pe care le-am acumulat in facultate, la orele de anatomie, nu ma numesc ''doctorandus'' ca tine si ma dau ca stiu medicina fara sa o studiez, ajutand oamenii de pe niste site-uri medicale de multe ori nesigure. Inceteaza in a-mi mai scrie tu mie! lasa sa ma intrebe altii, apoi raspund cu mare placere.

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Ha, ha, ha, PubMed ar fi dupa tine website nesigur? De la sublim la ridicol nu e decat un pas. PubMed indexeaza tot ce conteaza in cercetarea medicala mondiala.

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Ok. Ramai tu la site-ul tau. pe mine nu ma priveste cum preferi tu sa ajuti oamenii da' nu-i mai lasa pe cei de aici cu impresia ca tu ai fi medic si ai avea nu stiu ce studii, fiind un profesionist, cand, de fapt, esti un simplu cititor de blog. Inceteaza in a-mi mai scrie, pentru a mia oara!

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Da, da, numele acelor oameni de stiinta nu poti sa le dai, pentru simplul motiv ca nu exista.

Gandeste-te ca pe PubMed publica in general oameni cu doctorate, profesori universitari, dar oricine poate introduce niste termeni in motorul de cautare si citi macar rezumatul a ceea ce au cercetat ei.

Cand ai facut o greseala, recunoaste-ti greseala, nu insista ca ai fi curat ca Maica Precista. Mincinosilor patologici nu le place sa admita ca au mintit. Ai scris o imbecilitate, cere-ti scuze ca ai scris-o, nu ataca. Atacul la persoana nu tine loc de literatura medicala.

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Eu nu am gresit cu nimic. stiu bine cum functioneaza creierul. Nu stau sa explic unui om care nu are cum sa intelegea, necunoscand termenii folositi in medicina.

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Ha, ha, ha, dupa cum ti-am zis: atacul la persoana nu tine loc de literatura medicala sau de nume de oameni de stiinta. Nu poti da nicio sursa stiintifica pentru ce sustii pentru ca nu exista nicio astfel de sursa.

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Te simti atacat, doctoanus? Eu nu te atac. E doar in mintea ta. Eu nu stiu cine esti si nici nu imi pasa de tine sau comentariile tale, raspund pentru ca mi te-ai adresat, atata tot. Eu imi vad bine-mersi de viata si dupa ce las telefonul din mana! pace!

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

"Nu stau sa explic unui om care nu are cum sa intelegea, necunoscand termenii folositi in medicina." e atac la persoana. Prin el vrei sa ascunzi faptul ca nu exista niciun om de stiinta care zice ca tine si ca nu poti da nicio sursa stiintifica zicand ca tine.

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Nu ai cum sa deduci asa ceva din comentariul meu laughing))
Nu are logica. nu toti oamenii de stiinta sunt studenti la medicina cum nici toti studentii nu sunt cercetatori,doar pentru ca au reusit sa invete teoria la anatomie.
Domane fereste! nu am mi-a trecut nicidecum asa ceva prin cap. Eu nu sunt intr-un razboi aici sa ''atac'',eu am venit sa ajut oamenii. E ultima data cand iti mai zic asta. Tu duci o lupta cu egoul tau care nu te lasa pana nu imi scrii tu niste comentarii care chipurile, ''sa ma dea pe spate'',ar trebui! Invata sa te controlezi si sa-ti dai seama ca nu pe toti ii intereseaza ce ai tu de spus. Am incheiat discutia,dupa dumneata, mai vorbesc ore in sir pentru a-ti explica niste lucruri evidente. Sa ma traga pe mine la raspundere un medic neurolog, eventual, nu un nobody. Poate daca ma trage o natie intreaga, atunci oi avea datoria sa ma justific.

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Da, tu de fapt nu raspunzi decat in fata Marii Adunari Nationale.

Ce am afirmat eu: nu exista niciun om de stiinta si niciun studiu stiintific care sa afirme "propunem ipoteza ca masturbarea excesiva este cauza Parkinsonului". Ai putea demonstra ca e fals ce sustin eu citand un singur studiu stiintific publicat intr-o revista stiintifica serioasa care sa afirme ce pretinzi tu, si anume ca masturbarea excesiva ar fi cauza Parkinsonului.

Ti-am cerut sa-mi arati unde scrie ce zici tu, nu ti-am cerut sa bati campii ca ar avea termeni prea complicati sau ca ar fi evident. Daca nu exista niciun articol stiintific care sa pomeneasca ipoteza respectiva, ea nu e deloc evidenta.

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Ei, ti-a mancat pisica limba? Unde ai citit ineptia ca masturbarea excesiva ar fi cauza Parkinsonului? "Are termeni prea complicati pentru tine" si "este evident" nu sunt raspunsuri la aceasta intrebare.

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Sa o luam asa: daca ar fi adevarat ce spui ar fi cea mai uluitoare descoperire a medicinii contemporane, descoperire care darama 70 ani de consens medical intemeiat pe rapoartele lui Kinsey. De ce pe Google nu apare aceasta descoperire pe niciun website medical mai de Doamne-ajuta si ca idee este doar mentionata pe websiteurile unor tacaniti care vand alifie de broasca?

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Ar putea fi,avand in vedere ca orgasmul suprasolicita neuronii dopaminergici,astfel incat ei se pot distruge. Sunt afectati,mai ales cei din reugiunea substantia nigra, partea cerebrala ce se ocupa cu echilibrul organismul,ce au rol de a asigura o buna miscare a sa.
Oamenii cauta sa obtina orgasmul de fiecare data cand simt nevoia de satisfactie sexuala. Excitabilitatea,peste limita,asa cum face bine,poate face si mult rau. De aceea,sexul nu este recomandat in exces. Nu intru in detalii. Afirmatia mea poate face referire la o simpla cercetare personala. Este treaba mea, de altfel, ce aleg sa scot pe gura. Toti trebuie sa inteleaga si sa vada partile negative ale orgasmului intrucat cele bune prea sunt promovate. Toti cei ce au orgasm, au putut simti o durere de cap parca inexplicabila ce arata clar care este cauza. Ti-am raspuns. Ma mai presezi mult cu discutiile astea? Cat sa mai dezvolt subiectul? Vrei sa iti predau eu anatomie? Afla ca nu pot. Sunt student deocamdata. Pentru mai multe detalii, adreseaza-te unui profesor universitar. Seara buna!

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Unde ai citit urmatoarea ineptie: "avand in vedere ca orgasmul suprasolicita neuronii dopaminergici, astfel incat ei se pot distruge"?

Daca o tii tot asa din ineptie in ineptie vei ajunge sa ai nevoie de aceleasi medicamente ca si bunica ta. http://www.phrases.org.uk/......tread.html

| Donsavas a răspuns (pentru doctorandus):

Ok. Seara buna si dvs!

| doctorandus a răspuns (pentru Donsavas):

Serios, am cautat pe Google sustinerile tale si nu apar pe websiteuri medicale mai de Doamne-ajuta. Ele apar ca intrebari/afirmatii pe niste websiteuri de activisti contra masturbarii si pornografiei, care de fapt lupta contra consensului medical ca aceste fenomene sunt normale. Daca in cazuri rare pornografia produce dependenta (la fel ca mancatul sau bautul) ramane de vazut, in orice caz acest lucru nu a fost dovedit inca. De remarcat ca acesti activisti nu lupta producand date experimentale analizate statistic si publicate cu peer-review, ci lupta pe baza de gargara, pe principiul ca daca esti gunoier si bati campii pe internet despre distrugerea neuronilor prin orgasm, nimeni nu stie ca in viata reala esti gunoier.

Deci ce-i pot raspunde stiintele medicale acestui gunoier: ca distrugerea neuronilor prin orgasm e la fel de bine dovedita cu existenta lui Yeti, omul zapezilor.

| AnoNymOuSS11 a răspuns:

La 17 ani pui intrebari din astea

| AlbNegru09 a răspuns:

Da iti place mult cand te masturbezi?
Haha, creste creierul.