| anonim_4396 a întrebat:

am si eu nevoie de pareri.Este vorba despre fostul meu iubit de care m-am despartit chiar ieri! sa va explic cum a fost.Il cunosc de 3 ani si in timpu asta am avut multe certuri vb spuse la nervi chiar am exagerat am2 de cateva ori am ajuns si sa ne injuram doar pentru ca ne durea ca numai eram impreuna dar in ultimu timp despartirile erau din 2 in 2 zile pana ieri cand eu venisem de la scoala iar el ma sunase, telefonul meu era inchis pentru ca mi se terminase bateria si de dimineata il sunasem si ii spusesem ca am ore pana la 2 ca ne bagase o ora in plus, desi scapasem la 1 pentru ca ne-a dat drumu iar el nu era la scoala era la un prieten si eu i-am zis sa ma lase cu minciunile mie mi-a zis ca se duce la scoala si cand colo era cu un prieten, si el suna si cum telefonul era inchis a inceput sa arunce cu vorbe ca stau cu altu ca vrea sa o terminam, si i-am zis niste lucruri urate mi-a zis inapoi ne-am certat mi-a dat ig si mai pe seara m-a scos de la ig, eu ma gandisem sa mai dau o sansa l-am bagat in seama am incercat sa fiu draguta si el a zis ca are treaba se joaca un joc si i-am zis ca daca jocu e mai important pentru tine ramai cu el si cu ce mai vrei, si peste ceva minute ma intreba ce vroiam si i-am zis ca numai conteaza, si ma acuza pe mine ca m-am desp de el si ca e vina mea etc, si mi-a zis cv dureros care e mai rau decat orice, a zis"vrei sa fiu singura ca tine si salbatica? sa nu am prieteni?"dar de ce zice asa nu stiu pentru ca am prietene poate ca nu vb cu ele cum vbeam dar vb nu sunt asa cum a zis el, si totusi pentru chestia aia eram hotarata sa numai vb cu el sa las astia 3 ani in spate desi e greu pentru ca e prima relatie lunga serioasa(adica asa o cred eu)si pana la urma i-am dat un mesaj frumos si i-am zis chestii dulci si nu a raspuns si acum il am in lista pe mess on si nu zice nimic si nu stiu daca sa il mai iert sau nu desi el ma gaseste pe mine mereu vinovata, simt ca nu pot sa fiu fara el si imi e frica ca stiu ca nu pot trece peste, e greu sentimentu desi ma simt umilita pentru ce crede si ce a zis, un sfat va rog. multumesc!

Răspuns Câştigător
| AndreeaIonela a răspuns:

Eu cred ca la voi a intervenit deja rutina, monotonia. Daca el se poarta asa cu tine, inseamna ca ceva scartaie. Iar daca tu esti cea care mereu incearca sa refaca relatia dupa nenumaratele certuri. nu faci decat sa te umilesti asa cum ai zis si tu! Eu zic ca ar fi mai bine sa luati o perioada o pauza sa va clarificati fiecare sentimentele si abia apoi daca simtiti lipsa unul altuia sa va mai dati o sansa

13 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

De unde stii tu ca te-a mintit atunci cand a zis ca era la un prieten? Ok, ti-a zis ca merge la scoala si s-a dus la un prieten.S-a razgandit pe drum.Asa si? Care-i problema? L-ai stresat prea mult si acum, bineinteles ca nu mai vrea aceeasi viata.Si cand ti-a zis ca nu ai prieteni, eu cred ca a zis binehappy Un prieten inseamna asa cum are el, sa mearga, sa discute, sa faca lucruri.

| alexia94i a răspuns (pentru UbexFlo):

Nu prea cred ca a zis binelaughingsa iti zic si dc,pentru ca prietenii lui au doua fete si el ii crede sfinti,+ca din cate am auzit au comentat si de mine,oricum tot ce stiu e ca nu aia nu sunt prieteni adevarati,pentru ca un prieten nu iti vb iubita de rau sau sa o "fure"pe la spate si asta nu e singuru din cauza caruia ne-am certat si dupa care el "numai poate",si chiar nu e deloc placut sa ii creada pe altii si pe mine nu, dupa cate zicea ca"eu sunt totu, ca ma pune pe locu 1 mereu, ca nu il int de altii"si multe multe altele, acum nu stiu ce sa mai cred...

| UbexFlo a răspuns (pentru alexia94i):

Eu am o relatie de 2 ani jumate, toata lumea comenteaza de noi, ai mei de el, ai lui de mine, restul lumii de ambii.Si nu ne intereseaza.ne intereseaza doar persoana noastra, relatia noastra

| 1234567anaa a răspuns:

Draga, mea eu iti dau un sfat, daca vrei sa te folosesti de el bine. Eu cred ca tu inca mai ti la el si nu poti sa rezisti fara el. Baieti sunt diferiti de noi, noi fetele suntem delicate iar, ei sunt indiferenti. Eu iti zic sa uiti de el, pentru ca din ce mi-ai povestit el nu mai vb cu tine. Stiu ca e greu sa uiti 3 ani, cu parti mai placute si mai putin placute asta este! Imi pare rau! Asta e sfatul meu...

| alexia94i a răspuns (pentru 1234567anaa):

Da e adevarat tin la el foarte mult, dar numai ma simt in stare sa ii mai vorbesc dupa ce a zis oricat as vrea desi am dat un msj la care nu a raspuns si era super mesaju. mersi de raspuns oricum:*

| unNik a răspuns:

Dragoste cu nabadai, fii si tu mai amiabila si incearca sa nu te mai isterizezi asa din orice. Daca tu chiar crezi ca el tine la tine si nu ''o arde la vrajeala'' mai dai o sansa. Daca nu-ti gasesti calmul si linistea in relatia asta parerea mea este ca te consumi degeaba.Multa bafta.

| alexia94i a răspuns (pentru unNik):

Multumesc!

| alexia94i a răspuns (pentru unNik):

Momentan ma dau disparuta i-am dat ig si astept sa ma caute el desi ma gandesc"daca numai are credit?"sau"daca nu are cum sa dea de mine?" pff, mersi de rasp oricumhappy

| madalina_2261 a răspuns:

Eu cred ca nu mai are rost sa mai stai cu el, nu ai vazut si u ca te trareaza ca o carpa, daca a spus atatea despre tine, care cred ca nu-s adevarate. Sper ca te-am ajutat

| alexia94i a răspuns (pentru madalina_2261):

Da asa nu sunt adevarate, faza e ca eu am putut sa renunt la mai multe chestii pentru el...in schimb el nu prea i-am zis si s-a enervat, si poate de asta ma crede asa sau ce mai crede, mersi mult pentru rapsuns:*

| alexia94i a răspuns (pentru madalina_2261):

Da asa zice toata lumea dar eu sunt sugura ca nu pot cu altcineva si nici fara el, mai ales dupa 3 ani in care am avut atatea impreuna si il iubesc foarte mult, mersi de raspuns:*

| alexia94i a răspuns:

Va multumesc frumos la toti pentru pareri!
AndreeaIonela nu prea sunt de acor la pauza pentru ca in pauza ar putea sa se schimbe multe sa intervina ceva si ar fi mai rau, eu ii simt lipsa dar nu stiu ce sa mai cred de el pentru ca nu a mai vorbit cu mine, oare sa fie mai important "prietenu" lui? Sau...