| anonim1121 a întrebat:

Eu stau de multi ani in strainatate si nu mai am niciun prieten in romania.Eu in fiecare an ma duc in vacanta la bunici mei si aclolo aveam o prietena cu care ma cunosteam de la 8 ani ( si ia statea la oras dar venea in vacanta la bunici).Ea e mai mica decat mine cu 2 ani.Mie imi place de mult de ea. Problema e ca de 2 ani nu mai vine si nu am mai vazut-o si ma si sters de pe mess si nu stiu ce sa mai gandesc sad Aproape de un an nu mai vb cu ia si chiar mie si rusine sa vb cu ia nu stiu ce sa o intreb.Credeti ca trebuie sa vb iarasi cu ia sau sa o las in pace, poate nu vrea sa mai vb cu mine sad

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cred ca e mai bine sa o lasi in pace, daca vroia sa vorbeasca cu tine, nu te stergea de pe mess

Răspuns utilizator avertizat
| dianadoolce a răspuns:

Doamne, voi nu cititi ce scrieti inainte sa postati? Primul pas este sa inveti limba ta materna. Curaj: vorbeste cu ea si incearca sa o contactezi in toate felurile posibile. Nu se poate sa nu iti raspunda!

| lebest a răspuns:

Caut-o, spune-i ce simti.Nu aii de pierdut nimic, poate doar de castigat!