| anonim1121 a întrebat:

Eu stau de 8 ani in strainatate si nu mai am niciun prieten in romania.Eu in fiecare an ma duc in vacanta la bunici mei si aclolo aveam o prietena cu care ma cunosteam de la 8 ani ( si ia statea la oras dar venea in vacanta la bunici).Ea e mai mica decat mine cu 2 ani(eu 18 ea 16)Mie imi place de mult de ea de cand eram mici.Problema e ca de 2 ani nu mai vine si nu am mai vazut-o si ma si sters de pe mess si nu stiu ce sa mai gandesc Aproape de un an nu mai vb cu ia si chiar mie si rusine sa vb cu ia nu stiu ce sa o intreb.Credeti ca trebuie sa vb iarasi cu ia sau sa o las in pace, poate nu vrea sa mai vb cu mine. Poate ar fi mai Bn sa nu mă mai bag in viața ei sad

3 răspunsuri:
| Lina0309 a răspuns:

Buna, si eu sunt fata, si din punctul meu de vedere ar trebui sa reiei legatura cu ea si sa-i spui ce simti, dar mi se par cam slabe sansele ca si ea sa simta la fel. Oricum, merita incercat, din moment ce n-ai nimic de pierdut, si daca te refuza, viata merge mai departe. Sper ca ti-am fost de ajutor

| anonim1121 explică (pentru Lina0309):

Dc crezi ca ma va refuza¿¿?

| Isabella_Denise_1998 a răspuns:

Intreab-o ce are. Nu risti, nu castigi!;;]