| anonim1121 a întrebat:

Eu stau de 8 ani in strainatate si nu mai am niciun prieten in romania.Eu in fiecare an ma duc in vacanta la bunici mei si aclolo aveam o prietena cu care ma cunosteam de la 8 ani ( si ia statea la oras dar venea in vacanta la bunici).Ea e mai mica decat mine cu 2 ani(eu 18 ea 16)Mie imi place de mult de ea de cand eram mici.Problema e ca de 2 ani nu mai vine si nu am mai vazut-o si ma si sters de pe mess si nu stiu ce sa mai gandesc Aproape de un an nu mai vb cu ia si chiar mie si rusine sa vb cu ia nu stiu ce sa o intreb.Credeti ca trebuie sa vb iarasi cu ia sau sa o las in pace, poate nu vrea sa mai vb cu mine. Poate ar fi mai Bn sa nu mă mai bag in viața ei sad

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tu ce-ai vrea? Sa stea ca o proasta sa astepte? Ce anume?

| Shibby a răspuns:

Buna! Pai daca nu incerci sa vb cu ea nu ai deunde sa stii ce gandeste.Incearca! Incercarea moarte n-are! Sper ca ti'am fost de ajutor.Bft

| Shibby a răspuns:

Nu in niciun caz sa astepte, doar ca el ar trebui sa vb cu ea daca o place si vrea sa tina legatura cu ea desigur daca ea mai vr.Intelegi?

| anonim1121 explică (pentru Shibby):

Da.ok dar nu stiu ce sa vb cu ea, nu stiu ce sa o intreb dupa atata timp sad

| Shibby a răspuns (pentru anonim1121):

Pai o poti intreba care mai este viata ei, cu ce se ocupa daca are un job, daca are prieten,(nu e chiar atat de greu sa pui intrebare asta), mai sunt multe subiecte dar nu imi vin acum in minte.DAR daca u incepi sa vb cu ea subiectele vor veni de la sine nu iti face griji.BFT.