| AditzaNIKE a întrebat:

Sal TPU,imi place de o fata,e inteligenta, frumoasa, harnica etc...dar imi e frica sa-i spun ce simt pentru ea, voi credeti ca ar trebui sa-i spun ce simt? Imi e frica ca ma va refuza si apoi cred ca voi fi distrus.Va rog ajutati-ma.Am 13 ani si sunt din Slatina.big grin

Răspuns Câştigător
| Stassy a răspuns:

Nu'i neaparat sa'i zici ce simnti pentru ea.Fa'o fericita, deveniti cei mai buni prieteni sau macar..cunostinte mai mergi cu ea prin parc, la suc, stai langa ea, da' nici n'o enerva k dupa aia se plictiseste grozav si papa.
Baftahappy- nu uita, e foarte usor, numa sa fii atent-

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Era un "citat" pe care l-am auzit undeva care zicea un lucru foarte simpatic: "Fetele se indragostesc de ceea ce aud, baietii de ceea ce vad", ceea ce descrie un adevar, carei fete nu-i place sa fie admirata, sa i se faca complimente etc? Bineinteles, la toate. Asa ca, inainte de-ati arata sentimentele incepe prin a devenii un bun prieten cu ea, fa-i complimente, fa-o sa rada (De preferat nu cu bancuri). Ascult-o cand cauta pe cineva, si sprijin-o cand are nevoie. Arata-i ca esti sensibil si intelegator (multe fete se dau in vant dupa asta). Arata-i c-o poti face fericita, si incet incet, va incepe si ea sa dezvolte sentimente pentru tine. happy Dar n-o stresa, caci dupa se va plictisii de atata atentie.
Multa bafta!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si daca te refuza ce? Crezi ca o sa fie prima sau ultima care te refuza? Ai abia 13 ani ai timp de multe refuzuri pana dai de fata potrivita.

| SmRpT a răspuns:

Esti Cristiano ronaldo ce dracul, n-ai tu succes la fete?laughing)

| AditzaNIKE explică:

Ok,mersi mult.

| deVrillAnttoXP a răspuns:

Deci.daca o placi cu adevarat si simti ceva pentru ea..eu te sfatuiesc csa ii spui..chear daca te refuza nu e nimic..mai sunt o gramada de fete pe pamant..asa ca spune-i! Succes!

| kkkkkkkk a răspuns:

laughing trebuie sa-i spui normal, poate ea e moarta dupa tine da nu-ti zice big grin. baietii trebuie sa se bage in seama cu fetele, nu fetele cu baietii. eu sunt asa, apoi depinde de fiecare laughing. mi-e poate sa-mi placa de un baiat, dar daca el nu se baga in seama cu mine nici eu nu zic nimic laughing mai sunt baietiwinking