| xAdrian23 a întrebat:

Îmi place de o fata și vreau sa îi spun ce simt pentru ea dar îmi e frica / rușine dacă ea mă va refuza.(Sunt extrem de timid).
M-am îndrăgostit de multe fete dar simt ca sunt făcut pentru aceasta, simt ca o iubesc prea mult, simt ceva special ce nu am simțit pentru celelalte fete.
Cum credeți ca ar trebui sa îi spun ce simt pentru ea?
Sunt un băiat de 16 ani timid, serios, politicos, liniștit.

Pls fără răspunsuri de genul "la 16 ani..)

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu propune-i sa iesiti/sa te insoteasca la o plimbare pe jos, cu rolele sau cu bicicletele. Ai putea la fel de bine sa o inviti la un spectacol, un film sau la o cofetarie/terasa unde sa consumati o inghetata sau un suc si o prajitura. Sunt atatea modalitati de a lega o prietenie sau o relatie incat este greu de insirat fiecare varianta. Tot ceea ce trebuie sa faci intro asemenea situatie este capacitarea ta de a-ti invinge timiditatea. Succes.