| Erik_7239 a întrebat:

. Mam desprtit de prietena mea, suntem in aceeasi clasa, si mie foarte greu, am stat 2 ani impreuna, ea zice ca nu mai vrea sa fie cu mine din cauza celor intamplate din trecut, ne-am impacat 5 zile dupa aia mi-a spus ca nu mai vrea ca nu ma mai iubeste ca la inceput si ca mai bine imi fac alta prietena si so uit, sa ramanem doar prt. Ce sa fac ajutorrrr, ofer funda + vot, Multumesc

Răspuns Câştigător
| motu81 a răspuns:

Fi barbat si nu iti plange de mila mai ales in fata ei ca dupa aia o sa iti vada slabiciunea si o sa se joace cu tine si ta spus ca nu te mai iubeste ca la inceput te-ai putea in paca cu ideia ca in orce clipa ar pute spune nu mai merge ar fi mult mai dureros pentru tine atunci decat acuma.Fi indeverent fata de ia si incepe o alta relatie cat mai repede pentru ati astupa golul dupa 2 ani sa se comporte asa nu merita mai mult bafta.

7 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Daca esti adolescent e normal, eu zic ca din moment ce ati stat 2 ani, nu are cum sa nu te mai iubeasca asa din senin. Si stiu ce zic, pentru ca sunt fata. Acum, tu las`o`n pace, nu mai vorbi cu ea, nu te mai uita la ea, spune`i buna daca vrei asta, dar nu pe un ton de cine stie ce. O sa vezi ca o sa-i para rau daca o tratezi cu indiferenta. Si POATE, va reveni la tine.

| NoChanceForUs a răspuns:

Nu fi disperat.Sau daca esti, nu-i da ei impresia asta, o sa-i starnesti iar curiozitatea.Fi dragut cu ea, invit-o prin oras ca o iesire intre doi prieteni.E ca si cum trebuie s-o cuceresti din nou.Bafta multa.winking

| AndaAndore a răspuns:

Mda, cati ani aveti? Daca aveti 15-16-17 ani e normal sa vi se intample asta,pentru ca sentimentul de il simtiti acum,nu il puteti numi iubire,pentru ca nu este. Insa,daca tu chiar crezi ca simti ceva foarte puternic pentru ea,eu zic sa o lasi o perioada,sa nu te mai tii dupa ea. K si noua [fetele] ca si voi baietii,ne place sa fim rugate,si cu cat suntem mai rugate,cu atat refuzam mai mult. Deci ignoro o perioada,si ai sa vezi daca o sa fie vreun rezultat.
Daca nu,inseamna ca tipa,chiar nu mai simte nimic pentru tine,si n`ai ce face,decat sa-ti vezi de viata si sa-ti cauti pe altcineva. Crede`ma, o sa poti iubi din nou. Nu e sfarsitu` lumii. Asta daca vrei sa mai fi fericit vreodata,daca nu,stai dupa ea,milogeste`te de ea, si ea o sa fie fericita si tu distrus.
Deci, succes, ai nevoie!
Te pup :*

| EzioAuditoreDaFirenze a răspuns:

Eu spun ca mai bine o intrebi daca vrea sa ramaneti macar prieteni si dupa aceea gaseste pe altcineva, sunt sigur ca gasesti. Succes cu situatia grea. Stiu ca nu e asa de folositor ce am spus dar asta este parerea mea pentru ca din cate am vazut a spus hotarata ca nu mai vrea. funda?

| inteleptul_9804 a răspuns:

S-o uiti este o alternativa, dar solutia de obicei e lama, cel putin asa am vazut citind pe aici.

| FrumusicaDiana a răspuns:

Ar fi mai bine sa o lasi pe a sa decida spune-i asa :daca vrei sa mai fii cu mine bine daca nu atunci nu sa fie pentru tot deauna si daca nu spune nimic atunci provoaco fetele nu refuza provocarile provoaco spunandu-i asA: te provoc sa imi spui adevarat ce simti pentru mine si o faci si gaini daca nu iti raspunde.PS asa a facut iubitul meu si eu m-am impacat cu el imi dai funda?

| Adi_4862 a răspuns:

Daca ai fost cu ea 2 ani si acum spune ca nu te mai iubeste inseamna ca e o panarama de fata, eu zic sa o uiti si sa gasesti alta fata care chiar tine la tine.Incearca sa iti faci o prietena si sa te vada fosta cu ea si pe ea sa nu o bagi in seama, sa vada ca te distrezi, bafta! funda?happy