| SayYeh a întrebat:

happy Sa va spun povestea mea de la scoala rolling eyes. Eu am niste " prietene " foarte bune adica am avut Paula si Camelia ele in clasa a 3a, acum sunt in clasa a6a s-au aliat impotriva mea si au spus ca ma vor spune la doamna invatatoare si o sa mearga la psiholog sa vada daca mai vorbesc cu mine sau nu.winking. Si eu am suferit mult din acea cauza. vreau sa va spun ca, Camelia este cea mai barfitoare si mai mincinoasa din clasa de foarte multe ori am prins-o cu minciuna, iar Paula e mai simtita ca ea.Acum in clasa a6a ne-am jucat toate 3 impreuna si acum ele mi-au dat cu piciorul in fund.[ cum s-ar zice laughing ] Camelia cand se cearta cu cineva are obiceiul de a barfi cu alte colege si a se razbuna pe o fata care nu i-a facut nimic! A spus unei colege ca am zis despre ea ca este proasta fitoasa si in toate felurile, pe cand Camelia a zis asta si acum colega aia s-a legat de mine ca de ce i-am zis asa.Si toata lumea o crede pe Camelia desi ea intotdeauna chiar daca e vinovata toata lumea o crede pe ea. Oare ce sa fac?:s Pentru ca parintii nu ma mai lasa sa vorbesc cu ele Si nu mai poate continua Camelia asa, cum se le conving pe colege cine e de fapt Camelia? Vreau sa mentionez ca acea colega care a zis ca am injurat-o e din clasa a5a cu noi si nu stie problemele pe care le-am avut eu si Camelia si cu Paula si acum o cred toate pe Camelia. ntrebarea este : Cum pot sa le conving pe ele sa nu o creada pe Camelia? Aaa si ne-am certat pentru ca am intrebat-o ce i-a zis Paulei si nu a vrut sa imi zica si mie, dar nu cred ca asta era motivul au gasit ele unul cat mai mic ca sa se desparta de mine! Si nu stiu ce sa fac acum.pentru ca eu nu i-am facut nimic Cameliei si Paulei.si au spus ca vor sa ma spuna la diriginta.pentru ce? ca nu le-am facut nimic! Va rog ajutati-ma! crying. [scuze de categorie si de acest roman ]big grin

Răspuns Câştigător
| MisteriuosGirl a răspuns:

Pai, nu am inteles chiar totul, dar si eu am doua astfel de colege, care mereu mint si sunt fitoase. ultima data au stricat o prietenie cu zambetul pe buze si sunt si foarte false. ar trebui sa incerci sa pari credibila in fata colegilor si sa le arati cine sunt aceste fete. oricum, in timp se va afla, ca la noi, dar de ce sa mai astepti? incearca sa fii mereu fata buna, pentru ca ele sa isi arate adevarata fata. nu te enerva, nu te certa, incearca sa fii calma si cu bun-simt. asa, sigur isi vor ierde rabdarea. succes. sper sa-ti iasa. pup

3 răspunsuri:
| ionutzul31 a răspuns:

Destul de confuz(cred ca sunt obosit si nu prea mai dau randament)
Deci nusht ce,puncte-puncte, v-ati jucat, puncte-puncte si din ce am inteles este ca solutia ar fi sa te iei la bataie cu ele si vezi ce respect primesti mai apoiwinking
Bafta happy

| HelpBoy a răspuns:

Copile mai usor maaa

| CariocaAlba a răspuns:

Thmne,nu inteleg nimic!rolling on the floor)