| Dci2005 a întrebat:

Salit! Sunt baiat am 16 ani.
Vreau niste sfaturi pentru "prima data", urmeaza sa o fac si as vrea sa stiu cate ceva...
Cand ti se rupe "ata" te doare? Curge sange?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand ața nu trebuie sa se rupă, fiindca este de rau, penisul nemaifiind atat de sensibil si excitat.
Incearca sa nu tragi de el ca poti avea sex normal fara sa se rupa nimic.
Nu uita sa pui prezrevativul inainte sa incepi partida sexuala!

| Emilian65 a răspuns:

La un penis sanatos nu se rupe niciodata ata. Ramane intacta toata viata.

| dinaprilie a răspuns:

Salut, presupanand ca nu este deja rupta, da, este posibil sa se rupa ( dar nu neaparat din prima ). Va fi un pic de sange/durere. Distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ața nu trebuie neaparat sa se rupă.
Este cam ca si himenul. Nu denota virginitatea ori pierderea virginitatii.
Insa daca se rupe, depinde cam de persoana. La unii poate durea mai tare, la altii nu. La fel si cu sangerarea.
Nu uitati sa faceti cu prezervativ! happy

| VasileIanis a răspuns:

Nu bro da curge sperma, si ca sa nu te gandesti la durere tb sa strigi numele altei fete, functioneaza ai incredere

| Seby0709 a răspuns:

Faci hemoragie interna