| anonim_4396 a întrebat:

Sall all.Am si eu o problema.Deci mi-a venit menstruatia pe dat de 28 februarie si m-a tinut pana in 3-4 martie...bun in martie nu mi-a venit deloc si nici in aprilie, ce mi se intampla? este vreo dereglare a programului de menstruatie sau sunt insarcinata? var rog ajutati-ma...:*

4 răspunsuri:
| Papusik a răspuns:

Daca ai intretinut relatii sexuale este posibil sa fii insarcinata dar eposibil sa fie si o dereglare hormonala.
Dar incerca un test de sarcina.

| jolie_9206 a răspuns:

Daca nu ai intretinut relatii sexuale nu e nevoie sa iti faci probleme fiindca e doar o dereglare.Mie nu mi-a venit menstruatia timp de 6 luni apoi si-a revenit. Daca ai intretinut relatii sexuale si consideri ca nu te-ai protejat, este necesar sa consulti un doctor sau sa iti iei un test de sarcina!

| Artemis94 a răspuns:

Insarcinata poti fi doar daca ai avut activitate sexuala.(in cazul asta iti recomand cel putin un test de sarcina). Daca nu este o dereglare lua mama nu i-a venit menstruatia 9 luni de zile. Dureaza 2 ani pana se regleaza happy

| gaxy a răspuns:

Pai daca stii ca ai avut relatii totul este posibil
dar daca nu atunci consulta ginecologul este cel mai bine