| Mărioara8973 a întrebat:

Va rog sa ma ajutați cu un răspuns. La sfârșitul lui ianuarie am făcut sex neprotejat(mentionez ca nu a ejeculat in mine), in februarie și martie am avut menstruație ca de obicei, dar in aprilie am avut o scurgere maronie care a ținut 2 zile și acum in mai mi-a venit ciclu normal dar ma ținut doar 2 zile. E posibil sa fiu însărcinată? Scuzați romanul

Răspuns Câştigător
| LexiEla a răspuns:

Daca actul a avut loc in ianuarie (acum 4 luni) si pana acum ai avut menstruatia, este imposibils sa fii insarcinata. Ce ai tu este probabil o dereglare a ciclului menstrual sau ceva. Dar insarcinata nu esti.

| Dumy1717 a răspuns (pentru LexiEla):

Menstruatia poate veni si la femeile gravide maibales in primele luni

| LexiEla a răspuns (pentru Dumy1717):

Asta e un caz mai rar. Si totusi, ce legatura are?

| LexiEla a răspuns (pentru Dumy1717):

Nu e ca si cum esti oarba si nu vezi daca la 4 luni ai burta sau nu.

5 răspunsuri:
| Necunoscut112 a răspuns:

Nu este posibil.

| Purplegirl101 a răspuns:

Nu cred ca ești însărcinată fiindcă dacă ai fi fost nu ti-ar mai fi venit deloc menstruația