| Roxysad a întrebat:

Sall.am nevoie de niste sfaturi.imi place de un baiat, eu sunt in a 8-a si el la fel doar ca in clase diferite. Vreau sa va spun ca am vorbit cu el face to face o singura data la pregatirea pentru olimpiada...bineinteles ca nu eram singuri sad, aceasta find in clasa a 7-a. Deci il plac atat de mult, as face aproape orice sa fiu cu el. Mi-am luat inima-n dinti si i-am cerut cerere de prietenie pe fb, a acceptat si eu doream sa ma bag in vorba cu el.doar ca aveam mari emotii. Pana la urma am avut destul curaj si am vb cu el (in acelasi timp vb si cu prietena mea ca nu doaream so dau in bara). Era foarte de treaba doar ca la un moment dat nu mai aveam ce vb si am inventat o chestie.i-am zis ca o fata pe nume Simona il place (el stia ca ii place cuiva de el k mi-am rugat prietenele sai ceara nr de tel.da a zis ca avea prietena straight face). A fost o conversatie destul de reusita zic eu pentru prima oara. Dupa aceea am mai vb o data cu el dar a fost cam nasol ca nu prea avem ce vb. La un moment dat o prietena i-a zis pe fb ca fata aceea Simona nu exista si ca eu eram cea care il place..eram foarte speriata cand am aflat. El a fost de treaba si a zis ca nu-mi zice ca stie si ca va continua faza cu Simona sa nu ma raneascalove struck. Dupa ceva timp aflu de pe fb ca el si iubita lui s-au despartit(o aveam la prieteni pe iubita lui dar nnu ne cunosteam). Dintr-o data mi-a trimis EA ceva amuzant pe fb si de atunci am incepu sa vb..ne Intel; egeam ff bine. Ea imi pov de el ca s-a despartit el de ea etc si aveam destul de multe in comun...de stia ca ne placea acelasi baiatrolling on the floor. Oricum lui nu-i place de mine si eu il iubesc enorm de mult.ce ar trebui sa fac? sa-l uit? eu nu cred ca mai pot face ceva sa fiu cu el.mas simti cam nasol sa intru iar in vorba cu el si chiar nu stiu cesa fac. Multumesc celor care au citit "mica" mea descriere rolling on the floorva rog sa ma ajutati puppy dog eyes funditalove struck

Răspuns Câştigător
| OodanteoO a răspuns:

Deci e cam incalcita povestea ta,in primul rand de unde stii u ca nu te place, ti-a zis el daca nu incearca-ti norocul, ce s-ar putea intamplahappy?
In al doilea rand daca nu te place nu trebuie sa te superi e parerea lui si consider ca e pierderea lui. Apoi nu nu te pune rau cu ex prietena lui, deoarece daca reusesti sa fi impreuna cu respectivul baiat va spune lucruri urate despre tine, crede-ma am patit-o chiar daca sunt baiat.In fine revenim la tine cand o sa ii ceris a fi impreuna cu el, te uiti adanc in ochi lui si zambesti, iar dupa o fractiune de secunda il saruti:X.Succes!happy

3 răspunsuri:
| Roxysad explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri. Pana la urma m-am hotarat sa-l uit.e singura varianta deoarece nu mai vreau sa-mi fac sperante si sa sufar. Ms muultlove struck:*!

| OodanteoO a răspuns (pentru Roxysad):

Sper ca te-am ajutat si iti doresc sa iti intalnesti persoana care chiar te place pentru cea ce esti nu pentru cea ce predinzi ca estihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu! Depinde de ceea ce simti. Daca iubesti pe cineva merita sa lupti indiferent de ce sanse aiwinking! Fondita?!batting eyelashes