| claudia_4299 a întrebat:

Sall... am si eu o prb am 18 ani si o relatie cu un baiat de la varsta de 15 ani adica aproape 4 ani el e mai mare decat mine cu un an eu il iubesc enorm de mult si el pe mine mi-a dovedit asta de nenumarate ori cand intram in incurcaturi el ma scotea mereu a fost alaturi de mine la bine si la rau nu m-a lasat nikiodata balta de aia il iubesc atat de mult dar ca in ultimul timp pare schimbat nu ma mai suna in seara asta nici nu a venit la mine poate o avea alta treaba cred ca e suparat pe mine da nu stiu dc parca numai ee el iubirea mea care a fost odata s-a schimbat total ma cert cu el mereu din lucruri marunte dar nu v-am sp tot intr-o seara la o petrecere eu m-am sarutat cu un alt baiat si el m-a vazut dar nu am fqt intentionat tipul a venit la mine si m-a sarutat am incercat sa-i explic cum stau treburile dar mi-a zis ca nu il mai intereseaza poate el crede ca eu nu il mai iubesc sau poate ca ink il mai insel dar nu e adevarat il iubesc din tot sufletul meu si nu lasi da pe nici un baiat nu stiu ce sa fac ma ajuta-i si pe mine cu vreun sfat prietenesc nu fiti rautaciosi cu mine va rog astept raspunsuri

9 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Mda poate ca asta meriti.Crudul adevar, cum este intotdeauna. Daca baiatul a venit la tine si te-a sarutat tu trebuie cel putin sa-i dai o palma, sau un pumn era mai apetisant, adica mai bine il refuzai nu sa stai sa te pupi cu ala si sa te vada prietenul tau.Asta meriti, dupa ce ai facut.

| BlancaFantasma a răspuns:

Http://www.tpu.ro/......-si-42-de/

lasa in pnm minciunile.ori ai 16 ori 18?! puneti frate intrebari adevarate nu vrajeli tampite.noi perdem vremea sa iti dam tie raspunsuri la o intrebare pusa la vrajeala? in fine:-j aveti 4 ani de relatie e normal sa nu mai mearga asa bine.intervine plictiseala si in plus ai abia "18 ani" sau 16 cat ai avea nu`mi pasa, altii la varsta asta inca se considera copii.tu deja esti trecuta prin viata ai suferit din iubire "stii cu se ce mananca" dragostea etc.nu e singurul baiat o savezi sa gasesti altul.ps: sper ca nu visai ca o sa te si mariti cu el.

| KaterinaPetrova a răspuns:

Pai a fost o greseala ceea ce ai facut

puteai sa ii dai o palma zdravana tipului aluia...

are motive sa creada ca nul mai iubesti...

cumparai ceva semnificativ.un breloc cu o inimioara sau ceva d genu ca sa vada ca inca mai tii la el...

si stabiliti o intalnire in care sa ii explici ce a fost... si vorbind apropiete de pieptul lui si varsa acolo si tu cateva lacramioare de crocodil.stati pe o banca si tinel de mana cand ii explici.:d incearca sa il saruti... daca iti raspunde te iubeste daca nu. probabil te iubeste dar e ranit.mai acordai timp

insaaa...eu cred ca totul se rezolva cu plansul

Răspuns utilizator avertizat
| Merry24 a răspuns:

Ai rabdare ca timpul le rezerva pe toate.Lasa-l si pe el o perioada singur si daca te va ierta si te va iubi se va intoarce la tine.stai linistita si vezi-ti de treaba ta

| secsilicioasa a răspuns:

AA pai ar avea logica de ce se poarta asa cu tine.Vrei un sfat? atunci uite...tu ai gresit si el vrea sa te pedepseasca in acelasi mod deci probabil are pe altcineva doar ca sa te uite pe tine pentru ca l-ai ranit. Daca vrei sa-l ai iar langa tine dovedeste-i cat de mult tii la el si arata tuturor ca pe el il vrei si in ochii tai nu mai exita altcineva.Ar fi bine daca ai si discuta cu el de ce simti ca nu mai e la fel cu tine si sa-l rogi sa fie sincer. Succes dar altceva nu prea ai ce sa faci.

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Vorbeste cu el, daca nu te asculta atucni cand esti face 2 face incearca alta modalitate nsuhu mess, mesaje si mai multe... Apoi lasa-l pe el sa hotarasca si daca te iubeste cu adevarat te va ierta sau nah va intelege... alta solutzi e nu vad sper sa iti fie de folos sfatl meu :* Te pup si te rog las-mi un mesaj sa stiu dac ai rezolvat.

| clauditssaa a răspuns:

Teiubesc de unde stii u ca fata nu voia sa se marite cu el ai citit tu in stele ea doar a intrebat da-i dam un sfat nu te-a intrebat pe tine daca a mai lasat ea intrebarii crede-ma ca pe mine nu ma intereseaza daca chiar are 18 daca ne mintea in legatura cu varsta avea de castigat cu ceva? hai vezatii dracu de ale tale

| madicutza a răspuns:

,,sau poate ca ink il mai insel ", deci l-ai inselat si el te-a iertat? daca da si pe urma tea vazut cu ala sarutandu-te normal ca nu te mai crede acum orice ai spune