| asdfghjhghkjj a întrebat:

Ok, nu am mai pus de mult o astfel de intrebate, deci : sall TPUwinking stiti, am o situatie mai complicata deci sper ca aveti chef de citit laughing incep :acum cam 4 luni am fost cu un baiat de care m0am atasat foarte foarte tare, am ajuns sa tin mult la el, dar eu sunt o fire destul de slaba si credula deci am crezut un zvon cum ca el ma inseala...una peste alta, m-am dus furioasa "sa il insel" si eu, asa ca l-am sarutat pe unul pe care nu il suporta, insa sunt si foarte sincera si nu am putut sa nu ii spun, atunci el mi-a spus ca nu m-a inselat nici o data, ca el doar pe mine ma place si eu l-am crezut, cert e ca s-a suparat si de la asta ne-am despartit, nu chiar atunci, dar incetul cu incetul deoarece increderea disparuse. Doua saptamani dupa ce ne-am despartit eu ma mai bagam in seama cu el cu speranta ca inca ma mai place si chestii din astea, dar intr-un final mi-a spus " nu mai vreau pentru ca nu te mai plac" si de atunci am renuntat si l-am ignorat si la scoala si pe facebook, peste tot, Dar acum 3 saptamani el mi-a trimis un mesaj pe facebook cu " te iubesc, stiu ca e tarziu, dar te iubesc", si nu mi-a venit sa cred, pur si simplu era prea aiurea. si in seara aia cand mi-a trimis mesajul am vorbit ca mai de mult, cand nimic nu se intamplase si totul era din nou roz. dar doar in seara aia, dupa aceea nu am mai vb pe fb cu el pentru ca am decis sa nu mai vorbesc cu el decat daca incepe el conversatia. Acum cam o saptamana, dupa ora de fizica ( sunt praf la fizica laughing ) pur si simplu ma apucase plansul de nervi ca nu intelegeam nimic si el a venit la mine si mi-a spus ca el chiar ma place, dar ieri, cand i-am spus fericita ca am luat 10 la fizica el mi-a spus : " si ce imi spui mie? n-ai parinti? " straight face ce se intampla aici?!?!?! nu mai inteleg nimic, putinn ajutor va rog! va rog frumos ca m-am incurcat in propria poveste O, o laughing ps: fara porcarii pls!

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Uite asa se intampla cand amesteci scoala cu dragostea si facebookul!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
cati ani aveti mai copilasi? e normal la varsta voastra sa bagati toate prostiile in seama, inca nu sunteti maturi si orice glumita mica, voi o luati in serios, acea gluma exista de mult" Ce-mi zici mie n-ai parinti"? si mai urma ceva "Vrei sa-ti trag un pumn in dinti"? daca el te iubeste, tu il iubesti? mai simti ceva pentru el? el a vrut sa stea deoparte sa vada ce sentimente are pentru tine, a realizat ca te iubeste si a venit la tine ce vrei mai mult? fii mai calma, mai treci cu vederea si o sa fie bine, asta in caz ca il iubesti, daca nu, lasa-l sa isi vada de treaba.
O zi frumoasa sa aihappy

| asdfghjhghkjj explică (pentru caramela):

Buuu, nu ma lua cu mai copilas! laughing si asta e, e o gluma urata pentru ca eu chiar nu am straight face

| caramela a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Si totusi cati ani ai?:d

| EnvyU a răspuns:

Este cam greu sa dai un raspuns serios pentru ca sunteti copii si va schimbati parerile de la o zi la alta. Nu ai spus cati ani aveti. El mi se pare cam indecis si nepasator, nu isi poate exprima dorintele si gandirile. Iar tie iti este frica sa vorbesti cu el despre relatia voastra fie amicala sau mai mult. Faza cu inselatul a fost o prostie mare din partea ta si sincer a reactionat asa cum trebuia chiar daca el inca mai tinea la tine si poate inca tine. Baietii se ataseaza destul de repede de o fata si chiar daca fata se prosteste ei tot o iubesc. Faza cu nota 10 la fizica si plansul nu o lua in seama chiar nu inseamna nimic. Tot ce trebuie sa faci, daca il mai vrei, te duci frumos dupa ore il iei de mana si plecati impreuna de la scoala si vorbiti despre sentimentele voastre, dar nu il lasa pe el sa inceapa conversatia, take action, fi mai indrazneata o sa vezi cate lucruri ti se pot intampla daca faci tu prima pasul. Spune-i ca tu il iubesti si iti pare foarte rau de ce ai facut si ii spui ca SI EL mai tine la tine, chiar asa ii zici "stiu ca si tu mai tii la mine" ca sigur va incerca sa nege, sa se ascunda, sa para rece ca sa te umileasca. Daca este baiat serios si cu adevarat te iubeste atunci sunt sigur ca va veti impaca. Sa ne spui ce s-a mai intamplat, sunt f curios, ciao.

| asdfghjhghkjj explică (pentru EnvyU):

Dar eu am mai lat actiune laughing singurul prim pas pe care l-a facut el pana acum e sa ma intrebe daca vreau sa fi cu el, si ce mare faza daca suntem copii? nu puteti face putin abstractie de varsta? ce? la varsta noastra nu ati avut astfel de " probleme "? straight face

| EnvyU a răspuns (pentru asdfghjhghkjj):

Da sincer la cand eram la varsta ta nu aveam astfel de "probleme" singurele probleme erau sa gasesc un coleg de la care sa copiez temele ca nu le faceam acasa si sa ne distram ca niste copii pentru ca la 13-14-15 ani esti copil, ai timp 80 de ani de acu incolo sa iti faci griji pentru dragoste

| Azµre a răspuns:

Eu cred că e nevoie să mai crești, tot ce ai spus tu acolo e o harababură! Relațiile nu sunt pentru copii, trebuie să înțelegeți asta!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pai,prima dovada de neancredere a venit din partea ta.Tu ai crezut ca te insala, ceea ce putea fi doar un zvon, dar el te-a vazut in fapt, deci are o certitudine.Acum se chinuie intre afectiunea fata de tine si amintirea gestului pe care l-ai facut.Se pare ca nu a uitat, iar in momentele cand isi aminteste, te respinge. Poate ca se considera indreptatit sa faca si el la fel, ceea ce ar parea logic.Can apar asemenea zvonuri, poate ca vin din partea unor rau-voitori.De aceea acest lucru trebuie discutat imediat intre parteneri, fara acuzatii-poate neintemeiate.

| Tirex13 a răspuns:

Incearca sa lasi putin si de la tine daca vrei sa mearga binewinking bafta

| Michy24 a răspuns:

Incearca sa vb cu el sa vezi ce se intampla si de ce face asta daca nu iti raspunde inseamna ca nu te mai iubeste dar daca vb cu tine incearca sa va iertati reciproc si o sa fiti fericiti! SUCCES!big grin