| ForeverWarrior a întrebat:

Sall.Eu sunt genul mai timid cu fetele,dar ca sa scap de asta am mers prin supermarketuri si le intrebam pe unele fete angajate acolo diferite intrebari banale. Daca incep o conversatie si ea continua continui si eu dar dupa cateva secunde ii multumesc si plec.Ce sa mai spun si sa fac sa continui o conversatie,si daca ma place cum sa imi dau seama ca nu e doar amabila fiindca asta face parte din slujba ei? De cateva zile am intalnit o fata la un raion,era mai timiduta la inceput,dar dupa ce am intrebat-o a inceput sa imi raspunda si am creat o conversatie, dar eu am plecat dupa ce mi-a raspuns la vreo 2 intrebari si inainte sa dau coltul ne-am uitat unul la celalalt.Cum imi dau seama daca ma place sau e doar amabila, ce sa o intreb data viitoare? Multumesc.

4 răspunsuri:
| Ame25 a răspuns:

Vorbeste mai mult cu ea si o sa iti dai seama din gesturile ei daca s-a uitat la tine poate te place

| NiKoLeT a răspuns:

Poti cunoaste dupa cum vorbeste cu tine (dulce- ii placi; indaratnic- o plictisesti; pursisimplu- prietenie), dupa privire, dupa felul de a se comporta in fata ta. Poti s-o intrebi despre ea, poti sa-i povestesti ceva despre tine. etc (atentie! nu vorbi maturi, sau nu la tema) In general pentru a mentine o conversatie trebuie sa povestesti, cele citite, prieteni, preferinte, filme, etc. Inainte de a pleca salut-o respectuos, sau daca te grabesti iti ceri scuze (e ft important)
BAFTA!
(fundita) happy

| ShikamarU123456 a răspuns:

Poi Vorbeste mai mult cu ea, intreab-o lucruri din viata ei personala, si cum zici u esti dimid si tu si ea happy iti iei inima in dinti si te duci si vorbesti cu ea intre patru ochi happy Bafta

| diamondbeen a răspuns:

Spune-i exact asa:cat e tura? ea zice 50Ron u zici ca nu ii dai atat ii dai doar 20 ramaneti sa negociati la 35ron si apoi... ca sa iti spun cum se face cautama pe edy_coo81@yahoo.com si daca nu merge esti foarte foarte urat si mai bine te-ai sinucide (e un sfat bun)