| TimeIsRunning a întrebat:

Sall imi place foarte mult de un baiat si nu stiu cum sa-i zic asta dau funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| pisicutaanonima a răspuns:

Hei eu zic ca ar trebui sa vorbesti cu el intre patru ochi dar ai grija ce ii spui sa nu te creada disperata dupa el spune-i in felul urmator: (uite de un timp am inceput sa ma indragostesc de tine dar nu am stiut cum sa-ti spun deoarece miera frica de raspunsul tau dar acum mi-am facut curaj si ti-am spus asta) apoi ii spui tuu cea ce simtii din inima intelegi... ii explici cum si cand te-ai indragostit etc sper ca te-am ajutat :* :* happy

| TimeIsRunning explică (pentru pisicutaanonima):

Mersi...am sa incerc asta. happy

7 răspunsuri:
| GabiArian22 a răspuns:

In primul rand ii ceri numarul de telefon id de mess facebook orice. Dupa care incepi sa vorbesti cu el ( te va baga el in seama mai mult ca sigur dupa ce tu faci pasul asta) si sa te apropii de el din ce in ce mai mult sa fii deschisa fata de el si isi va da seama.
Daca nu isi da seama dupa cateva zile/seri de conversatii il chemi deoparte sau pe afara ( in parc/la film/la un suc) si discuti cu el deschis de chestia asta si o sa vezi ca o sa iasa ceva frumos.Ai grija sa nu aiba iubita baiatul respectiv in rest ai nevoie de putin curaj si lucrurile or sa mearga ok
Daca nu ai curajul sa faci chestia asta poti lasa lucrurile sa decurga de la sine, si sa il lasi pe el sa faca primul pas dar aici depinde si de el daca te place si daca e asa de curajul pe care il are. Multa bafta sa revii si sa spui cum s-a terminat povestea happy

| Bubulin4ik a răspuns:

Lasa-i un mesaj, un bilet!
Dar totusi cel mai bine ar fi daca esti sigura de sentimentele tale sa i-o zici in fata, asa o sa ai mai mult succes:*:*:*

| zurick a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbesti cu el si sa-i spui sentimentele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Discuţi cu el deschis pur şi simplu, îi spui că te-ai îndrăgostit de el.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa i un bilet, trimite i un sms, scrie pe fbk. Important este sa aflii daca este sau nu singur.

| simonafrumoasa a răspuns:

Prin priviri gesturi si vorbe dulci daca poti.