| gabymutu94 a întrebat:

Sall lume sunt nou pe TPU cer si eu un sfat fetelor,am cunoscut o fata acum un an care este sin alt oras,mi-a placut de ea si inca imi place, am vb cu ea un an pe fb, iar acum 1 saptamana a fost acasa, am fost cu ea pe afara, dupa 3 zile am condus-o acasa si la poarta m-a sarutat pe obraz, iar eu am vrut sa o sarut pe buze si a vrut si ea si am facut-o.Acum un lucru nu inteleg dc mi-a zis a doua zi ca trebuie sa uitam totul? dau funda pentru un raspuns rapid si bun

8 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Probabil sărutul acela a fost doar un impuls. Din moment ce nu vrea să aibă o relație cu tine este clar că are motive foarte bine întemeiate.
Sfat: Respectă-i decizia.
O zi bună!

| Danysan a răspuns:

Nu stie ce vrea e comfuza.Se gandeste ca relatia voastra nu va tine pentru ca va desparte o distanta mare.Lupta pentru ea -vb cu ea si explica-i ceea ce simti tu cu adevarat.Nu cred ca are pe altcinevea asa de repede.Nu vad de ce nu ar vrea sa fie cu tine dupa ce ati vb atat pe afce.E posibil sa fie si un alt baiat dar cred ca nu te-ar fi sarutat daca avea deja pe cineva. Sfatu meu -Sun-o si explica-i ca relatile la distanta rezista daca e incredere si iubire.

| AnneღU a răspuns (pentru Danysan):

Ti se pare ceva imposibil sa aiba pe cineva? tongue Depinde...gandeste-te si tu, daca ar fi vrut intr-adevar o relatie cu el de ce, oare a doua zi l-a rugat sa uite totul? E clar ca are o problema ce o impiedica de a avea o relatie.+ ca atractia fizica nu inseamna neaparat si sentimente tongue

| Danysan a răspuns (pentru AnneღU):

Dar timp de un an a vb cu el si putea sa-i spuna ca are pe cinvea.Nu te saruti asa cu orice tip daca ai deja un prieten sau stai la dulcegarii pe net...

| AnneღU a răspuns (pentru Danysan):

Ba crede-ma ca se fac si din astea laughing Eu cunosc astfel de persoane tongue

| Danysan a răspuns (pentru AnneღU):

M-as teme sa am o asa prietena...:-p.

| AnneღU a răspuns:

Pai te-ai gandit daca ea are pe altcineva? Sau se gandeste la anumite riscuri thinking De exemplu ca este distanta mare intre voi si nu are incredere intr-o relatie de acest gen thinking Dar intreab-o pe ea mai bine :* Funda? puppy dog eyes

| Florin_Arnautu_1977 a răspuns:

Se poate sa fi fost o reactie fara sa se fi gandit la ceea ce face.Cred ca dupa ceva timp a realizat ca o relatie la distanta nu tine, nu e la fel ca atunci cand poti iesi cu ea la un suc sau la o plimbare in parc.
P.S. nu mai incerca sa te imprietenesti cu persoane pe retele de socializare pentru ca daca iti place acea persoana te vei alege doar cu suferinta si tristete.