| anonim_4396 a întrebat:

am cunoscut o fata exact pe gustul meu, ne am placut unul pe celalalt... a fost dragoste la prima vedere, ne am intalnit intr-o seara a fost foarte frumos, ne am sarutat toata noaptea pana dimineata nu ne mai saturam unul de altu... dimineata am duso acasa, a 2 zii ne am vazut din nou totul a fost ok, eu am fost plecat 4 zile din oras si nu neam mai vazut, am vb doar la tel.primele 2 zile vb f mult la telefon, imi dadea beep si eu o sunam, a 3 zii am vb decat o data si ea imi vb mai rece, a 4 zii nu am vb deloc.Cand am venit in oras am sunato a 2 zii sa ne vedem si noi, dar nu mia mai raspuns la telefon, am insistat si mi-a raspuns pana la urma, dormea am vb putin eu eram foarte nervos, i-am zis sa ne intalnim si noi si a zis ca nu se simte bine, ca e frig afara si ca nu poate sa iasa i-am zis bine, scuze de deranj si am inchis telefonul. I-am dat un sms daca nu mai vrei sa te intalnesti cu mine, puteai sa mi zici, ea nu mi a dat nimic in schimb.

Asta s-a intamplat la ora 11, pe la ora 1 dupa ce m-am mai calmat, am sunato din nou, se trezise imi zisese da zana, cf? urma sa ne intalnim in 10 minute, a trecut o jumatate de ora pana a venit. Bun ne am vazut, cand ma m dus la ea zambind am vrut sa o sarut si nu m-a lasat sa intors cu obrazu, am tacut nu am mai zis nimic, am mers 10 metri si i-am zis dc se poarta asa cu mine, a zis ca mi se pare, m-a chemat la un suc si am refuzato ca tr sa ma duc la facultate, cand ne am despartit ea a vrut sa ma sarute si eu ma m ferit, am mai vb 2 minute si la sfarsit ne am atins pe buze doar... ea a avut un fost prieten care e plecat in afara, si el a intrat pe mine sa ma intrebe de ea si eu i-am zis de el ce id are, iar ea mi a zis ca ce legatura am eu cu el, ca eu am vb cu el sa i fac rau ei etc.prosti din astea, am cunoscut multe fete, dar ea e ceva mai speciala...stau si ma gandesc mereu la ea si sunt foarte suparat nu stiu ce sa mai fac, nu ma crede deloc ca nu am nici o legatura cu fostul nu stiu ce sa mai fac, stau mai tot timpul suparat.

Puteti sa ma ajutati cu un sfat va rog mult de tot, sunt disperat

2 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

E complicat straight face Ar trebui sa aveti o discutie serioasa pe tema asta, sa spuna exact de ce se poarta asa si.nu stiu.Sa luati impreuna o decizie.

| Mihaela_5801 a răspuns:

Mai daca sa s fiu sincera nu prea stiu ce sa-ti spun, dar te inteleg perfect atunci cind iubesti si persoana iubita nu te crede pe tine dar pe altcineva e ceva care te zgudue! Cred ca o perioada nu ar mai trebui sa o cauti, ai si tu putin demnitate, daca stii ca nu ai facut nimic nu ai de ce sa-ti fie frica, iar daca ea nu te mai cauta inseamna ca a folosit aceste cuvinte doar ca pretex sa va despartiti! Tu stii situatia mai bine, in orce caz vorbeste cu ea deschis si intreab-o daca intr-adevar acesta e motivul din care voi v-ati despartit sau a aparut altcineva in viata ei, sau poate s-a plictisit fata! Daca tu crezi ca mai ai vreo sansa lupta, daca vezi ca nu, las-o sa plece asa e mai bine! Bafta!