| Alex_2905 a întrebat:

Sall! scuze de categorie. de 1 saptamana si ceva in coace visez noaptea numa biserici, morti, cimitire, inmormantari, nu ma sperie stiu ca st doar vise dar nu ma odihnesc ce dracu frate. ma trezesc mai obosit d cand ma culc.si nu stiu ce sa fac cred ca nu am mai visat frumos de.thinking 1 luna 2 in coacelaughing astept pareri deci e chiar insuportabil nu ma oddihnesc ma trezesc obosit fara pofta de nimic si de fiecare data visez km la fel si km in fiecare noapte astept pareriwinking mersi mersi mersi multwinking

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu manca seara dupa ora 6, adica sa nu te culci cu stomacul plin pentru ca acest lucru favorizeaza visele urate si cosmarurile.Inainte sa adormi,daca obisnuiesti sa citesti,citeste ceva placut,usor si amuzant. Daca obisnuiesti sa te uiti la televizor,cauta un program fara galagie si urlete,un film romantic sau o comedioara. Daca doar te intinzi si adormi pur si simplu,atunci,incearca sa te gandesti adormind doar la lucruri placute(mare albastra,padure,rauri etc.)Si, bineinteles, inchina-te inainte de a adormi.Va trece.Somn usor.Pa.pa!

5 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Ești posedat, e semn de la Dumnezeu să-ți faci o moliftă, să dai bani la popă și să pupi tablouri.

| viatadecacatt a răspuns:

Asa e sunt doar vise dar cine stie de ce visezi tu asa urat.inainte sa adormi daca nu uiti fa-ti rugaciunea timp de cateva zile,(desi ea ar trebui facuta mereu.)pe mine m-a ajutat!

| misu a răspuns:

Ti o fi facut careva farmece.du te si tu si da un acatist la biserica

| Alex_2905 explică:

Nu prea ma am bine ca bisericalaughingo sa incerc totusi mersi:* nu dau rasp castigator ca toti ati rasp corectwinking

| generic a răspuns:

Iti faci rugaciunea de seara inainte sa adormi? Daca nu, trebuie.Si mai du-te din cand in cand pe la biserica.Baftahappy