| AoiChan a întrebat:

Am si eu o mica problema...deci sa va zic toata povestea: E un tip pe nume Alin. Imi e foarte bun prieten sta mereu cu mine ne intelegem etc. etc...Acum cateva zile mi-a spus ca ma place si daca vreau sa fiu cu el. I-am spus ca nu vreau ca il plac doar ca amic. Si nu stiu de vreo 2 zile am inceput sa-l plac chiar foarte mult da chestia e ca el s-a impacat cu fosta prietena [cea mai buna prietena a mea] si am cam devenit geloasa dar nu vreau sa le stric relatia si totusi chiar vreau sa fiu cu el. Ce sa fac? Va rog un sfat dau funda big grin

8 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Auci aici e nasol! Pai daca nu vrei sa te bagi ai doar sa astepti! Daca vrei sa fie cv mai rapid, incearca sa te bagi in rel lor dar mai subtil, adica intaratal fai oki dulci, vb pe "mess"cu el, lasa-l sa se descarce la tine! Daca ai reusit partea asta, o sa urmeze partea si mai naspa big grin adica, o sa il vrei pentru tine, dupa ce sa va certa cu ea, si va veni la tine, toot se va supara prietena ta pe tine, ca te-ai bagat pe el,, ca tu esti motivul, asa ca incearca sa gandesti de 2 ori inainte sa faci urmatorul pas! adica nu stiu ce prietenie ai tu cu prietena lui, daca nu e asa prietenoasahee hee atunci sari pe el! Dar tine minte "prieteni( boiifriends)" o sa dai peste toot de ei, dar peste prietene bune si in adevaratul sens al cuvantului, nu stiu daca vei mai da, intodeauna este bine sa eviti chestia asta, voi fetele va certati foarte dess pe tema asta cu baietii! succes >big grin

| NoChanceForUs a răspuns:

Friendzoned.

| smileforme01 a răspuns:

Vorbeste cu el...sunt sigura ca daca el te placea cu adevarat nu ii treceau as repede sentimentele. spune-i ca erai confuza, ca nu vrei ca relatia voastra de amicitie sa se strice! poate sta cu acea fata doar pentru ca tu l-ai refuzat:* gandeste de 2 ori inainte.succes!:*>big grin

| 0bubu00 a răspuns:

Pai deoarece iai spus ca nu il planci in felul acela, el nu mai are sperante cu tine deci nu cred ca va mai vrea el.si daca sa si impacat cu fosta deja nu cred ca mai ai ce sa faci doar sa astepti sa se desparta si atunci tu sa ii fii alaturi si sa ii spui ca il placi foarte mult.

| AoiChan explică (pentru 0bubu00):

Mda...cred ca ai dreptate oricum mersi de sfat!

| coronati a răspuns:

Cel mai simplu,spune-i ca il placi si ca nu ai vrut sa strici o relatie de prietenie atat de buna si iti pare rau ca te-ai grabit cu raspunsul. Dupa care este decizia lui, daca vrea sa ramana cu fosta lui prietena sau cu tine.In orice caz daca ti-a spus ca te place nu ii trece intr-o saptamana sau mai mult, sentimentele raman aceleasi.Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practic...ti-ai facut-o cu mana ta!big grin...asteapta pana se despartlaughing

| andreea2598 a răspuns:

Nu stiu daca s-a impacat cu fosta prietena pentru ca o iubea sau doar ca sa te faca pe tine geloasa.baietilor nu le place sa fie refuzati si poate vrea sa te faca geloasa.eu zic sa stai de vorba cu elwinkingpoate te ajutawinking