| EmmEmma a întrebat:

am si eu o problema imi puteti da niste sfaturi sunt fff speriata
Azi mi-a venit pentru prima data ciclul menstrual si am schimbat 4 absorbante oare nu este prea mult va rog dati-mi niste sfaturi

13 răspunsuri:
| Clauvdgg a răspuns:

Pai depinde de fiecare organsim!
Nu este nimic daca ai schimbat asa multe! Ppti sa schimbi si 10 ca tot nu are nimic...
Nu stiu ce sfaturi sa iti dau. Bafta!

| MissDyDee a răspuns:

Fiind prima data eu zic sa nu te impacientezi..asteapta sa vezi urmatorul ciclu cum va veni si dupa daca tot asa schimbi absorbante pe banda rulanta du-te la un ginecolog happy

| Zeref a răspuns:

Nu te teme asa este prima data.Depinde de organism dar prima data curge mai mult.Ai prins ideeawinking.Nu te speria.(sunt baiat, nu zi la nimeni! shhhh)

| EmmEmma explică (pentru Zeref):

Chiar nu cred asa ceva laughing))))))

| Zeref a răspuns (pentru EmmEmma):

Cand stai mult printre fete le mai auzi cum se vaita si cum barfesc.Dar aici te sfatuiesc sa vorbesti cu mama.

| EmmEmma explică (pentru Zeref):

Aha mersi de sfat dar ma simt foarte ciudat sa primesc un asemenea sfat de la un baiat dar in oricecaz mersi

| Zeref a răspuns (pentru EmmEmma):

Mi s-a mai spus.Nu esti prima:***ca stiu de ce sa nu zic? Ma pune intr-o lumina proasta?

| EmmEmma explică (pentru Zeref):

Ap nu da e ciudat sa primesti astfel de sfaturi de la un baiat.....nush ce sa zic cred ca toata ziua stai cu fetele laughing)))))))))

| Zeref a răspuns (pentru EmmEmma):

Nu toata ziua dar sa zicem ca ma inteleg cat de cat si ca sunt o prezenta agreabilalaughing. Cateodata ma mai tirez, ca unele subiecte chiar nu le inteleg.Cataloage,farduri si alte porcariilaughing

| EmmEmma explică (pentru Zeref):

laughing))))))...da se vede

| GossipGirL93 a răspuns:

Nu-i nimic cred ca esti intr-o virsta in care ciclul nu este stabil, sau poate esti simplu racita)))nu iti fa griji miine totul o sa se normalizeze)):***

| BlackandWhiteMady a răspuns:

Mie prima data mi-a venit la 13 ani si m-a tinut 5 zile.E normal, oricum depinde de la organism la organism..pe mine ma tine in jur de 5-6 zile si umplu si eu maxim 3 absorbante in ziua a 2-a+dureri mari, iar pe o prietena nici 3 zile nu o tine menstruatia si in+ea este fara dureri.

| Ioana_Zuzza_1997 a răspuns:

Mie mi-a venit de 2 ani si imi schimb absorbantele de 3-4 ori pe zibig grin deci nu cred ca trebuie sa te speri bucurate in nu prea ai dureribig grinhappy