| georgidumi a întrebat:

Am 14 ani si inca nu mi-a venit ciclul e posibil sa nu imi mai vina? Si ce sa fac? sunt cam ingrijorata sunt singura din clasa careia nu i-a venit ciclul menstrual. Oare e vreo problema? Sunt foarte ingrijorata.Dau funda celor care ma vor sprijini cu sfaturi happysad:X:*

Răspuns Câştigător
| Bittersweett a răspuns:

Stai linistita. Unor fete le-a aparut abia la 17 ani. Daca nu iti apae pana atunci te poti in grijora. Dar oricum la tine nu e cazul..vei stii dinainte ca va aparea cand o sa ai dureri de spate si un lichid albicios pe chiloteitongue

| georgidumi explică (pentru Bittersweett):

Deja lichidul este o obisnuinta adica deja imi curge ceva alb

| Bittersweett a răspuns (pentru georgidumi):

Pai o sa vina dar nu poti sa stii daca vine maine. diseara peste o luna..peste 2..nu e nimic exact!happy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e nici o problema probabil nu esti dezvoltata fizic cum ar trebui sa fi la varsta ta, nu iti face griji ca iti va veni de te saturi

| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Si eu am aceiasi varsta ca tine
dar mie mi-a venit. Stiu pe cineva la care i-a venit la 19 ani.Deci stai linistita si bucurate de viata ca e mai frumoasa asa.Bye

| cryssu2008 a răspuns:

Stai linistita. Nu e nicio problema ca nu ti-a venit ciclul. Fiecare organism are proriul sau metabolism. Iti va veni si tie, dar inca nu este timpul. Daca intr-adevar ti-am intarzia mult mai mult timp ( de exemplu vreun an) atunci poti consulta un medic ginecolog, dar pana atunci nu vad o problema gravawinking

| Hieer a răspuns:

Stai linistita nu este nici-o problema. Nu avem toti acelasi ''corp''. Ai timp pana la 17 ani sa iti vina.happy

Sper ca te-am ajutat!

| Flaviia16 a răspuns:

Stai linistita :* Nu e nici o problema, bucura-te cat mai poti! laughing) mie mi-a venit la 11 ani straight face

| ukukuku a răspuns:

Buna. Nu, nu e nici o problema. Nu toti suntem la fel. Depinde si cum i-a venit mamei tale.Deci stai linistita odata si odata iti va veni!:*

| deadeutsa a răspuns:

Buna! SA stii ca nu e nicio problema. Unei femei i-a venit la 18 ani si pana atunci era foarte subtire, avea sanii mici... pe scurt nu era dezvoltata. Dupa ce i-a venit ciclul, s-a dezvoltat foarte mult.