| IonutZ_3613 a întrebat:

As vrea sa va intreb cum fac o fata sa ma placa daca ei ii place de altu din clasa de la mine (si ea e in clasa cu mine), dar sa stiti ca i-am spus ca o plac :X happy :X. Ok astept raspunsuri! FUNDA! P. S:AM 10 ANI! :d

Răspuns Câştigător
| St3fU a răspuns:

Omg.ai 10 ani numastraight face in fine. Ce-a zis fata cand i'ai spus ca o placi?thinking sau cum se comporta cu tine de autunci? e mai draguta cu tine sau e mai rea cu tine se comporta frumos urat?thinking adica daca se comporta mai frumos cu tine inseamna ca te place/simpatizeaza si ea daca se poarta mai urat inseamna ca nu te place deloc si o si deranjeaza ca o placilaughing si daca se comporta la fel inseamna ca nu te place dar n'o deranjeaza ca o placilaughing bafta

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu e inca vremea pentru prietena. Ai destul timp mai tarziu. Pana atunci, traieste-ti copilaria. happy

| simiiii a răspuns:

Bunakiss! Ce sa faci draga, treci la atac, ce naiba il lasi pe ala sa ti-o suflesmug? Stii si tu cum e cand ai dat peste o tipa care iti atrage atentia, acum nu trebuie decat sa i-o trezesti si tu pe a ta… Stiu si eu cum e. ai o groaza de teme, ai tai te streseaza toata vremea cu invatatul – de fapt ai avea suficiente motive sa nu fii extraordinar de bine dispus. Si totusi, tu arzi de nerabdare sa inceapa o noua zi si sa te duci la scoala. De ce? Simplu: motivul este tipa aceea dulce din clasa ta! Nu-ti mai iese din minte. Auki. Nasolicc. Atrage-i atentia! Chiar daca pana acum s-a uitat prin tine de parca nici n-ai exista, sunt cateva strategii care pot schimba situatia. Invarte-te pe acolo pe unde se afla ea – bineinteles, din pura intamplare. Deci: daca in pauza mare se duce de fiecare data la cofetaria de dupa colt, fa-ti si tu un obicei din a merge acolo. Si tie iti plac dulciurile, nu? laughing Fii cat mai natural! Ti se pare ca e genul de tipa careia ii plac baieti ultracool, hippy si din cauza asta iti schimbi tot stylingul si comportamentul? Wrong! N-ai nevoie sa faci asa ceva. Ca sa semeni cu ala de-l place ea. Daca esti mai degraba genul linistit, ramai asa, nu mima ca ai fi alt fel de tip. Iar daca esti genul zapacit, haotic si nebunatic, asuma-ti stilul tau! Altfel risti ca in cazul in care ajungeti sa va apropiati, ei sa-i placa de fapt doar imaginea pe care i-ai prezentat-o despre tine. Incearca sa stabilesti contact vizual cu ea, bineinteles nu uitandu-te insistent pana cand o infurii, pentru ca n-o sa inteleaga ce vrei. Arunca-i priviri discrete si, cand ii surprinzi privirea, zambeste-i dulce. Astfel ii vei transmite semnale clare ca o placi – nu ai nimic de pierdut din asta (orice fata este flatata cand o place de baiat). Sper ca te-am ajutat. Pupppkiss

| simiiii a răspuns:

OpsSs :-s rolling on the floor) nu citisem ca ai doar 10 anisori... :-s da oricum sfatul meu este bunkiss

| Any a răspuns:

Incearca sa o impresionezi cu cadouri sa invit-o la o coferatie! Bafta.

| Krmen14 a răspuns:

Pai ea ce a zis cand i-ai zis ca o placi? laughing
nu stiu thinking invit-o intr-un parc ceva vezi tu thinking de 8 martie dai floare ceva si sper ca i-ai dat martisor laughing si oricum nu poti face/obliga pe cineva sa te placawinking asta vine de la sine ma rog laughing

| adita99922 a răspuns:

Pai fi natural cam ce ia-ti place la ea ochii, stilu incearca sa o inviti in parc, sa iai faci cadouri cat mai frumoase, sa te imbraci cat mai misto la scoala, pe mess sa iai spui Te iubesc, sa iai trimiti cv cate o poezie. Am si eu tot 10 ani dar am invatat ce am zis mai sus din proprie experienta.

| IonutZ_3613 explică:

Pai...cand i-am zis ca plac m-a intrebat dc si ce vad eu la ea si se comporta destul de bene cu mene